evinde ocak olmayan arkadaşa sürpriz yemek?

yakın bir arkadaşım yeni eve çıktı, 1 haftadır ocağı yok o yüzden her gün ya dışarıdan yemek söylüyor ya da salata falan yapıyor. normalde ocak bugün gelecekti fakat benim hatamdan dolayı siparişi iptal ettik. yenisi de birkaç gün sonra anca gelir.

kız bugün gelecek diye kendini hazırlamıştı, sonunda kendi yemeğimi pişiricem diye sevinirken sipariş iptal olunca yıkıldı resmen. yeni ev stresi falan derken dokunsan ağlayacak durumda.

şimdi ben bunu sevindirmek, birazda neşesini yerine getirmek için bu işten çıkmadan eve gidip yiyecek bir şeyler hazırlamak istedim. şöyle ocak, fırın ve mikrodalgaya ihtiyaç duymadan neler hazırlayabilirim işten gelince karnını doyurabileceği?

ancak salata ya da sandviç yapabilirsin. ya da meze alıp rakı sofrası kurabilirsin. meyve salatası filan da olur.
başka da pişirmeden bişey yapamazsın sanırım.

  • interview with the vampire  (22.02.16 13:19:20)
tost makinesi var mı?

  • benaslinda  (22.02.16 13:21:22)
Tost makinesi de mi yok :'(

Valla dışarı çıkar bence evde soğuk yemek bir şeye benzemez :(
  • lcha  (22.02.16 13:21:37)
Su ısıtıcısı varsa kısır yapabilirsiniz.
Mısırlı, turşulu falan, şahane ton balıklı sandviçler yapabilirsiniz.

  • marjory  (22.02.16 13:25:55)