Link exchange

Eskiler bilirler belki böyle servisler vardı zamanında. Hala var mıdır acaba?

Hiç reklamsız şu an ayda 16000-20000 arası page view'i olan wii hacking konulu sitemle link değiş tokuşu yapacak siteye ihtiyacım var. Malum adwords paralı ve oradan geri dönüş de oldukça düşük (sitelerimde yayınladığım reklamlardan biliyorum)

İlgilenen site sahipleri mesaj atabilirler. Yine gençlere hitap eden (tercihen teknoloji) benzer istatistiklere sahip herhangi bir site olabilir.

mevzubahis sitenin adresi : konsol.tepetaklak.com

exchange olayı google'ın hoşuna gitmiyor malesef. o yüzden o hizmetlere rağbet azaldı. pagerank'inin artması için yüksek pagerank'li sitede senin linkin olacak ama sende onun linki olmayacak.

google sonuçlarındaki yerini sallamıyorsan, salt hite bakıyorsan iş değişir tabi ama sallaman lazım bence o çok daha garanti hit kaynağı çünkü.
  • blackdog  (31.10.09 12:07:58)
Aslında şu anda google'ı pek sallamıyorum diyebilirim zira siteyi doğru düzgün bir yerlerde duyurmadım henüz. Ayrıca google'da bana ziyaret getirecek anahtar kelimeler arandığında zaten benim site ilk üç içerisinde geliyor, hatta ilk ikisi de benim yazdığım ama başka sitelerin kopyaladığı içerikler oluyor bazen. Site iki aylık ve şu anda pagerank'ı 0.

Problem şu ki, google'da aramaya ihtiyacı olmayanlara da ulaşmak lazım.

Doğru, link exchange google'daki sıralama açısından exchange'i yapan iki siteye de değer katmayabilir ama en azından iki siteye de ekstra ziyaretçi sağlayacağı da kesin.
  • iron  (31.10.09 13:03:19)