muhendis olucam ama bu meslegi yapmak istemiyorum

Donem sonunda Ituden insaat muhendisi olarak mezun olmus olacagim ama belki kendime guven eksikliginden belki baska sebeplerden dolayi bu isi yapmaya pek gonlum yok. Okulu oyle ya da boyle bitirecegim ama bu aralar baska sektorlerde nerede, hangi alanlarda calisabilirim diye arastirmaya basladim. Nerelere basvurabilirim? Evet cok mantikli degil, hatta hic mantikli degil boyle bir soru.
Bazi ozelliklerimi de yazayim oyleyse. Ingilizcem iyidir, yurtdisinda bir sure yasamisligim var ve surekli pratik yapabilecegim bir ortamim oldugundan kendime guveniyorum. Ayrica yeni diller de ogrenmeyi seviyorum, yani bu konuda da kendimi gelistirebilirim.
Kisacasi baska alan ve is onerileri bekliyorum arkadaslar, boyle birseyin cok mumkun olup olmadigina su ana kadar pek takilmadim, yine her turlu onerinize acigim. Eminim her biri cok degerli olacaktir. Cevaplarinizi bekliyorum, tesekkurler simdiden :)

bu işin bilimi üzerine ilerlemek için hangi ülke iyiyse oraya git. kurtar kendini. çavuşluk yapacagına git kurtul.

  • zırtapoz  (20.02.16 12:03:11)
benim bir arkadaşım boğaziçi insaat'tan mezun oldu şimdi vodafone'da operasyon bilmem nesi..

bulursun yani.. ama bir kere böyle başlarsan bir daha meslekte zor iş bulursun.
  • dedim dedim de kime dedim  (20.02.16 12:05:26)
  • kaledekiyalnizlik  (20.02.16 12:37:06)
akademisyenlik düşünebilirsin çok kibarsın by the way :)

  • lahanalar  (20.02.16 12:42:50)
ben de akademisyenlik diyorum. akademi ve çalışma hayatı çok farklı iki deneyim. belki aradığını bulursun.

  • jack of hearts  (20.02.16 12:55:25)
banka

  • dieselsingle2  (20.02.16 12:58:45)
Sigorta sektorunde riks muhendisligi diye bir meslek dali var. Fabrikalara vs. Gidip sigortalanacak yerin risklerini cikartiyosun. Zaten itu insaattan mezun olup ingilizcene de guveniyosan bulamiyacagin is yok ;)

  • ice age  (20.02.16 13:24:24)
Finans satış pazarlama...mühendisleri almadıkları alan kalmadı. İibf'nin her alanına yönelebilirsin, ilk başta düşük maaş ve yoğun çalışma koşullarına razı gelebilirsen.

  • patiska  (20.02.16 14:20:47)
Tum cevaplar cok faydali oluyor, hepsini arastiriyorum. Baska baska neler var :) ?

  • megacracker  (20.02.16 17:13:32 ~ 17:25:49)