İade etsem mi?

Teknosa'dan bir kaç gün önce bir telefon aldım. Ancak şimdi Vatan'da 100 TL daha ucuz aynı telefon iade etsem mi yoksa hiç uğraşmasam mı kararsız kaldım?

iade et. 100 lira 100 liradır

  • freetakilir  (20.02.16 11:20:42)
teknosa'nin internet sitesinden aldiysaniz mesafeli satış sözleşmesinden dolayi iade etme hakkiniz var, magazasindan aldiysaniz ve kullandiysaniz urunu gelri almalari magazanin insiyatifinde.

  • gerenkyok  (20.02.16 11:20:48)
Iade et durma hic.

  • stevie  (20.02.16 11:21:32)
internetten almıştım. bugün dışarı çıktığımda bir şubelerine gidip sorarım bakalım süreç nasıl işliyormuş.

  • bartholomew87  (20.02.16 11:24:45 ~ 11:24:59)
bildiğim kadarıyla cep telefonunda iade kabul edilmiyor (hat takılmış ise) En güzeli mağaza ile veya müşteri hizmetleri ile görüşmek bence. müşteri hizmetleri değişebilir iade alınabilir derse en azından kayıt altında olur ve mağaza çakallık yapamaz.

bir de bimex ten bak derim. genelde teknosa ya göre daha ucuz, vatanla aynı fiyatta oluyor. bir de ek olarak bipara veriyor %5-10 u civarında . hediye çeki olarak kullanıyorsunuz.

EDIT: internetten alınan ürünlerde 7-14 gün içinde koşulsuz iade olması lazım.
  • janavarorion  (20.02.16 11:32:39 ~ 11:34:59)
cep telefonlarının iadesinde özel bir durum yok, iade edebilirsin, ama ilk önce ihbarname çek 14 gün içinde, bunu da ptt ile posta şeklinde göndererek yapabilirsin, bunu yapmaz isen sorun çıkardıklarında elinde bir belge olmaması başını ağrıtabilir, para iade süreci en iyimser 15 gün sürer, bu arada vatan'daki fiyat güncellenebilir, onun için şimdi vatandan alıp sonra iade sürecini başlat.

  • gezegen olan pluton  (20.02.16 11:47:24 ~ 11:48:47)
bugün vatanda 100 lira ucuzdur, oradan alırsın 3 gün sonra x mağaza kampanya yapar vatanın da 50-100 lira altına satar. teknolojinin olayı bu. o yüzden almadan önce deli gibi araştırıyor zaten. aldıktan sonra ben olsam uğraşmazdım..

  • nrmnm  (20.02.16 12:46:37)
Herkese teşekkürler. Aslında önce Bimeks'ten alacaktım en uygun fiyat oradaydı ama akşam eve gelip almaya çalıştığımda fiyat artmıştı ve ben de ücretsiz kargo seçeneği de olduğundan Teknosa'dan almıştım. Şubeyle görüştüm ancak bilgileri olmadığını sağlıklı bilgi için müşteri hizmetlerini aramam gerektiğin söylediler onlar da. Ancak anladığım kadarıyla süreç biraz uzun sürüyor, bu yüzden hiç uğraşmak istemiyorum açıkçası.

  • bartholomew87  (20.02.16 14:01:14)
şimdi baktım Vatan da tekrar aynı fiyata çıkarmış zaten.

  • bartholomew87  (20.02.16 14:22:32 ~ 14:22:47)