Emlakçı kapımın kilidini değiştirmiş

"Sen kim oluyorsun da bana sormadan kapımın kilidini değiştiriyorsun şerefsiz"

Ya ben bu emlakçıyı polise falan şikayet etsem bir şey yaparlar mı acaba? bana sormadan kilidi değiştirmiş ben evi alıcılara gezdiremiyim diye.

şimdi kardeşim sen kimsin o evde necisin ev kimin bi bunları açıkla

  • basond  (20.02.16 09:51:16)
basond+1

kiracı mısın necisin? sadece ev gezdirmediğin için mi değiştirmiş?
  • trajikomix  (20.02.16 09:53:25)
"kapımın kilidi" dediğime göre ev sahibiyim ben. boş olan evimi satmak istiyorum, emlakçı gelmiş benden izin almadan camlara kendi reklamını yapıştırmış bir de kilidi değiştirmiş, sahibinden.com'a ilan koymuş şerefsiz.

  • peace.on  (20.02.16 09:53:47)
aranızda hiç bir anlaşma yoksa polise gidin. evinizi gasp etmiş.

  • kurudu da  (20.02.16 09:56:24)
oha nasıl bir emlakçı polise şikayet et, sonuçta izinsiz mülküne girmiş.

  • kuzey li  (20.02.16 09:56:36)
ben sizi kiracı olarak düşünmüştüm, genelde kiracılara uygulanır bu yöntem.

direk karakola gidip şikayette bulunun.
MADDE 116 - Bir kimsenin konutuna, konutunun eklentilerine rızasına aykırı olarak giren veya rıza ile girdikten sonra buradan çıkmayan kişi, mağdurun şikayeti üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

konut dokunulmazlığını ihlal suçu işlenmiş.
  • trajikomix  (20.02.16 10:00:06)
valla dünden beri sinirden elim ayağım titriyor. ben kilidi bu emlakçının değiştirdiğini nasıl kanıtlıycam peki? "ben değiştirmedim" derse?

  • peace.on  (20.02.16 10:00:49)
kardeşim ev senin ve aranızda yazılı bir anlaşma yoksa resmen evinizi gasp etmiş.
durumu anlatın savcılığa şikayette bulunun

edit:yüksek ihtimalle inkar edecektir. sende kilidi değiştir sağlam bişey taktır adamın ilanlarını da sök.hatta sahibinden e de mesaj at ilanını silsinler diye. tabi gerekli evraklarıda mesajına ekle ev sahibibenim vs şeklinde
  • basond  (20.02.16 10:07:58 ~ 10:09:30)
İlan yapıştırmış ya, o yeterli kanıt olur beence.

Abi bu emlakçılar odası genel kurulunda karar mı alınmış acaba? " beyler bu sene o sene. Bu sene taksicileri orospu çocukluğunda geçiyoruz. Yeter artık" diye.
  • arnatuile  (20.02.16 10:30:22)
Vay arkadaş, ben bile oturduğum yerde gerildim.

Sahibinden.com ilanının ekran görüntülerini al. İlan verenin bilgilerinin de ekran görüntüsünü al. Binanın dışından ilanların bir kaç fotoğrafını alıp bunlarla beraber şikayet et.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (20.02.16 10:33:38)
@peace.on adamın anahtarı değiştirdiğini kanıtlayamazsın belki ama izinsiz girdiğini kanıtlayabilirsin sonuçta senin iznin olmadan içeri ilan asmış, bu girdiğine kanıt.

  • kuzey li  (20.02.16 10:37:26)
sen bu adama hiç anahtar falan verdin mi?
bu emlakçı senin evi nerden bulmuş? sen hiç ona müşterilerine gösterebilirsin dedin mi?
sözleşme tarzı bişi yaptınız mı ya da sözlü bi anlaşma?
  • sta  (20.02.16 10:47:42)
kilidi değiştirmek için anahtar gerekmiyor mu?

  • nrmnm  (20.02.16 10:51:20)
@sta, hayır ben evin camına kendi numaramı yazıp "satılık" diye kağıt asmıştım. anahtarı da aşağıdaki nalbura verdim görmek isteyen çıkıp baksın diye.

bu şerefsiz emlakçı da gelmiş evle ilgilenen biri gibi anahtarı nalburdan alıp içeri girmiş benim ilanı indirmiş kendi kocaman reklamını asmış. sonra da kilidi değiştirmiş. nalbur'a sordum sen mi dedin diye, o da yok dedi. kilidi değiştirdiğinden haberi yok onun da.

ne zamandır uğramıyordum eve geçen tesadüfen gittik baktık anahtar açmıyor kapıyı. eve geldim baktım sahibinden.com'da ilan var.
  • peace.on  (20.02.16 10:52:21 ~ 10:53:41)
giriyo orospu çocukları nerden nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama aynısı ananemin kiralık evinin başına geldi. içeri girip ilan asmışlar. kilidi değiştirmemişler bir tek ama nası girmiş hiçbir fikrim yok. yöneticiden, kapıcıdan vs mi buluyorlar anlamıyorum. asalak gibiler. biz o zaman uğraşmamıştık ama senin kilit de değişmiş yuh, git polise

  • rayde  (20.02.16 10:57:24)
o zaman yuh yani abartmış. arayıp çağır müşteri gibi sonra da hesap sor bence

  • sta  (20.02.16 10:59:41)
polisi çağır tutanak tuttur, savcılığa uç duyurusunda bulun gelsin sonra yalvarsın.
nalburu da şahit göster, hatta kamera kaydı da vardır onda.

bunlara yüz verdikçe azdılar, ilan assa neyse de kilit değiştirmek nedir lan.
  • crazy.boy76  (20.02.16 11:22:17)
evi görmek istiyormuş gibi ara evin orada buluşma iste, o arada polisi ara hırsız var diye, geldiğinde de şikayetçi ol

binada kamera varsa onları da incelettir.
  • imparatorolmayikolaymisandin  (20.02.16 11:31:27)
yuh ya , polis sart
polis anlaşın kendi aranızda dersede günlük kira karşılıgı anlaş , sömür adamı yoksa mahkemeye verecem de.

  • bnmzz  (20.02.16 11:45:47)
Direkt gasp. Takın gopro'yu. Arayın adamı, evi gezmek istediğinizi söyleyin. Açsın size göstersin. O sırada ulen ben bu evin sahibiyim, utanmıyor musun değiştirmeye diyin. Biraz hır gür çıkacaktır. Sonra verin görüntüleri polise. (Gerçi burada da izinsiz kayıt durumu devreye girer mi bilemedim. Ama uğraştırıp, onu huzursuz etmeniz bile güzel olur)

  • bazilika  (20.02.16 12:22:45)
imparatorolmayikolaymisandin +1
lütfen adamın dediğini yap ya, bu tarz adamların hesabı bu dünyada görülmeli.

  • atanury  (20.02.16 13:00:31)
şef nedir son durum @peace.on

  • imparatorolmayikolaymisandin  (25.02.16 09:15:33)