4 ay boyunca az uykuyla dinç kalmak

Önümüzdeki 4 ay boyunca günce maksimum 6 saat uyuyarak dinç kalmam lazım ama daha ilk haftadan tekledim, su saatte uyukluyorum. Önemli olan nokta fiziken ve zihnen dinç olmakta zira ders çalısmam, 2 saat yoldan sonra okula gitmem, tekrar iki saat yoldan sonra eve gelmem, yine ders çalışmam kalan 1-2 saatte de yemek, ev işlerini vs halletmem gerekiyor. Bu süre zarfında dinç kalmak için ne yapayım ne edeyim? Vitamine mi baslasam? Bir de kronik demir eksikliğim var, ilaç icmeme rağmen günde 8-9 saat uyumazsam hep yorgun dolaşıyorum. Spor demeyin, gidecek vaktim yok bu ara maalesef.

Kısacası siz böyle zamanlarda napiyorsunuz? Teşekkür ederim şimdiden herkese.

uykumu 7 saate ayarlayıp ne yapıyorsam bir saat az yapıyorum. uykusuz olunca diğer yaptıkların fayda getirmez. benim okulum bir buçuk saatti, yolda geçen zamanı boşa geçirmemek için kitap okurdum / ders çalışırdım yolda. yol boşa geçmemeli :) zaman değerli

  • fakyoras  (19.02.16 16:12:23 ~ 16:13:46)
Fakroyas, metrobüste giderken oturup dediğini yapıyorum ama dönerken nefes almak bile çok güç oluyor bazen. O aşamada ders de calisamiyorum maalesef.

  • fraise  (19.02.16 16:16:56)
  • pispinti  (19.02.16 16:20:59)
o zaman ne çalıştığınızı bilmiyorum ama o konu ile ilgili videolar/audio booklar varsa onları dinleyebilirsin yol boyunca? kulak dolgunluğu bile olsa bir şey. yolda bir şey yapamıyorsan en iyisi uykuyu arttırıp az çalışmak. şimdi uykusuz uykusuz çalışsan da çalıştığını anlamazsın ki, verimli olmaz :(

kimyasal kullanmayın bu tür şeyler için.
  • fakyoras  (19.02.16 16:22:00 ~ 16:23:04)
kahve

ben hep 6 saat uyuyorum ya. nerde okul günleri. kapitalizm başka...

hipotiroide karşı birde tiroid kontrolü yaptırabilirsin.
  • isminivermekistemeyensuser  (19.02.16 16:30:52 ~ 16:32:30)
Özel uyuma çeşitleri vardı. Onlara göz at istersen. 20 dakıkalık uyumalarla günde 2 saat falan fısman.

  • sherlockun kizi  (19.02.16 17:23:52)
ders çalışmaktan bahsediyorsak uykumdan kısmam. çünkü öğrenmek falan beyinsel olaylar bunlar. ne bileyim internete girdiğim vakti azaltırım.

  • kaledekiyalnizlik  (19.02.16 18:09:29)
Kaledekiyalnizlik, zaten bana kalan günde iki saat. Onda da ev işi, yemek, duş muş var. Kalan yarım saatte de iki oturup dinleneyim bari.

  • fraise  (19.02.16 18:23:04)
O 6 saati kaliteli uyursan gayet guzel olur

Herhalde ilk hafta diye tekledin. Onumuzdeki hafta daha iyi olursun vucut da alisinca. Yatmadan telefon internet falan kontrol etme, kitap oku, oda tam karanlik olsun galan filan gibi rutin oneriler
  • la noix  (19.02.16 18:31:15)
ya gülecekler ama nescafenin içine bi kaşık domates suyu dök sonuçları gör.

  • basond  (20.02.16 10:05:18)