Laptopta Guitar Rig Kullanımı?

Herkese merhabalar,
bir heves edip elektro gitar aldım ama şuan için amfi alacak gücüm yok. Dandik bir amfi alıpta pişman olmakta istemiyorum açıkçası. O yüzden bende laptopumu amfi gibi kullanarak gitarı amfiye bağlamaya karar verdim. İnternette sağolsun baya güzel rehberler mevcut ama hepsi masaüstü bilgisayar için.
Laptopta jak kablo ve jak küçültücü dışında başka bir şeye gerek kalmadan gitarı bağlayıp guitar rigi çalıştırmanın yolunu bilen varsa şu ihtiyaç sahibi kardeşine bir yardım etsin :)

mikrofon girişinde yaparsın ama hem gecikmeli alırsın sesleri hem de efektler felan güzel olmaz. harici bi ses kartı al?

  • astaroth  (19.02.16 13:29:17)
@astaroth harici ses kartı dediğiniz 15 20 liraya satılan usb gibi ses kartlarından mı yoksa daha kaliteli birşey mi?

  • bigcaptain  (19.02.16 13:30:35)
bende güzel bi pedal programı vardı.
guitar fx pro.
gitardan jack girisini kuculteceksin
taktigin jack ı mikrofon olarak goster.
bu dedigim programla da ton yap ( distortion vs. )
laptoptan da hoparlöre bağla ya da kulaklık ile ak.( normal laptop sesi kendi basına calman icin yeterli olacaktır )
  • kingcyrax  (19.02.16 13:34:17)
@astaroth oo panpa naapiyosun.
@bigcaptain - o delay falan eskidendi simdi cok kotu degil gibi.
guitar fx pro yu bulamazsan ben bakayım aksam evde.
  • kingcyrax  (19.02.16 13:35:09)
@kingcyrax jak küçültücü ile takıp programı açmam yeterli olacak mı yani hocam. eğer öyleyse sen bana programı ulaştır bir şekilde. guitar rigi çok önerdikleri için onu yazdım ama benim amacım amfi görevini idareten şimdilik görebilmek.
birde ses almak için ekstra hoparlör lazım mı yoksa laptopun kendi hoparlörüde ses verir mi ?

  • bigcaptain  (19.02.16 13:38:44)
başgan,
kulaklık takman daha iyi olur sadece kendin duymak istiyorsan.
programa da bakayım mail adresi yaz buraya ya da ozelden.
saygılar
  • kingcyrax  (19.02.16 13:42:15)
www.guitar-fxbox.com

buydu bi bakalım latency nasil.
  • kingcyrax  (19.02.16 13:46:57)
@kingcyrax gitar kargoda şuan geldiğinde denerim direk olarak :)

  • bigcaptain  (19.02.16 13:48:14)