Yavaş yavaş yaşlanmak

Şu an 90 doğumluyum ve 26 yaşındayım.Yavaş yavaş yaşlandığımı hissediyorum.Sanki hiç yaşlanmayacak gibi hissediyordum kendimi 18 yaşımdayken önce 22 şimdi 26 aldık .Gençlik için son 4 yılım.Bu beni bazen korkutsada kabulleniyorum.Yaşlanıyorz mu ?Bundan korkuyor musunuz ?

30 yaşındayım, gayet de genç hissediyorum. gençlik için son dört yılıymış, kıyamam :(

  • devilred  (18.02.16 22:59:17)
yok la bi tek sen yaşlanıyosun biz komple sabitiz. soruyu kes

  • cekilmis gayfe  (18.02.16 22:59:53)
ahahah, olm ben 30 yasimi iple cekiyorum lann. bence en guzel yillar 30-40 arasi. erkek icin boyle en azindan. bekarsan hele off offff

  • duyurumvar  (18.02.16 23:00:36)
@duyurumvar 30 40 yasında nasıl bekar yasıcan ? O yasta sana 22 likler mi bakıcak sanki ?

  • cenkist  (18.02.16 23:02:34)
@cenkist kendine bakiyorsan fitsen isin gucun iyiyse 18likde bakarda ben onlara bakmam ;)

  • duyurumvar  (18.02.16 23:04:01)
@duyurumvar 40 yasında 22 yasında biri bakıyosa o kızda bir sorun vardır :)

  • cenkist  (18.02.16 23:05:03)
sen bencede yaslanmissin. sana zaten bakmazlar bu kafayla. kusura bakma kardesim.

edit: ayrica olay sadece kadin erkek iliskisi degil. Vizyonun genisliyor. Hayata hem olgun hem genc bakilabilecegini dusunuyorum o yaslarda ben. Kendine bakan insan 50 yasindada genctir emin ol.
  • duyurumvar  (18.02.16 23:10:10 ~ 23:13:37)
Ölüm gümbür gümbür geliyor nasıl korkmayalım?

  • diffarensiyel  (18.02.16 23:17:55)
23 yaşındayım, çok korkuyorum. çünkü bundan 7 sene öncesi çok uzak bir geçmiş gibi gelmiyor ve bundan 7 sene sonra da şu zamanların çok uzak gelmeyecek olmasından korkuyorum. düşündüğüm kadar dolu dolu geçmiyor senelerim yani. zamanımı boşa geçirmek istemiyorum. geçen her senenin ardından "vay be, neler yaşadım bu sene." diyebilmek istiyorum. yalnız senin de dediğin gibi özellikle 18'den sonra çok hızlı akan 5 senelik süreçteki zamanın algısal ilerleme ivmesi daha da artarak beni bir anda 30. yaşıma gönderecekmiş gibi hissediyorum. acil olarak hayatımı istediğim doğrultuda değiştirecek kararları almaya başlayabilmeliyim sürüklenip gitmek yerine.

  • jack of hearts  (18.02.16 23:21:01 ~ 23:21:44)
Ben de tribe giriyordum da, 28 olunca geçti. Şimdi de 30'um. 60'ını aşmamış kimseye "yaşlı" diyemiyorum; çünkü artık, en azından benim çevremde, insanlar kendilerine iyi bakıyorlar. Spor yapmamak, kötü beslenmek tuhaf karşılanır oldu (ki olması gereken de bu). Eskiden, ben çocukken, sadece medyatik insanlar kendilerine dikkat ederdi, şimdi öyle değil. Bilgi çağında yaşamanın getirdiği bilinçlenmeyle de ilgili tabi, sosyal medya sayesinde artık herkesin medyatik oluşuyla da. :)

Yaş almak "yaşlanmak" değil, "süper bir şey" bence. Korkmuyorum. Korkmayın.
  • whimsical  (18.02.16 23:22:17 ~ 23:27:33)
sanirim 27 yas kriziyle alakali
bu durum.

  • vayezikhan  (18.02.16 23:50:31)
Avrupa'da tıpçılar 79 yaşa kadar genç kabul etmeye başladı haberini izlemiştim. Tabi ciddi spor yapMAyanlar ya da sigara içecek kadar uçanlar boşuna üzerlerine alınmasınlar. Yine haberlerde Erdoğan yaşam 50'sinde başlıyor deyince bayan sunucu gülümseyerek o erkekler için öyle demişti.

"30 40 yasında nasıl bekar yasıcan ? O yasta sana 22 likler mi bakıcak sanki ?"

Bakıyorlar bakmakla da kalmayıp asılıyorlar. Bu feminist egemen medyanın farklı yaş ilişkisini tukaka etmek için sistematik olarak yıllarca beyin yıkamasına maruz kalmandan kaynaklanıyor. Tabi yakışıklılık (ya da karizma) ortalamanın azıcık üstünde para ve bakım üçlüsüne sahip olman kaydıyla. Bu üçüne birden sahipken sen onlara bakmıyorsun o ayrı.

Sistematik beyin yıkamaya örnek:

STANDART KABUL EDİLİRKEN FARKLI YAŞ İLİŞKİSİ NASIL YOK EDİLDİ
  • neotunc  (18.02.16 23:53:27)