Kupada Filtre Kahve

Merhaba,

Kahve makinem yok. Kupa içine bi kaşık filtre kahve üzerine de sıcak su ekleyip 2-3 dakika bekledikten sonra içsem nasıl olur? Süzmek illa gerekli midir?

Saygılar

yok, burada hep öyle içiyorlar (polonya) bir süre sonra zaten telvesi dibe çöküyor, türk kahvesi gibi düşün. o dibindeki yeri içmezsin. afiyet olsun.

  • trachemys scripta elegans  (18.02.16 19:24:05)
en basit tarifle şöyle ypabilirsin: migros'tan kağıt kahve filtresi al. çekilmiş kahveni bu önceden bir miktar ıslatmış olduğun filtrenin içine koy. fitreyi bu şekilde genişçe bir fincanın üzerine kondur. en sonunda da üzerine sıcak su dök. bu şekilde kahveni filtre edebilirsin.

  • mermize  (18.02.16 19:30:26 ~ 19:30:59)
çay poşetinde yapma olayı: www.youtube.com
iki farklı süzgeç tipi ile: www.youtube.com
sizin yöntem: www.youtube.com
  • candanag  (18.02.16 19:36:44)
ben senelerdir üstüne kaynak su çekip 2 tur saat yönüne karıştırmak suretiyle tüketiyorum. çok farklı markalar tükettim(yurtdışında olduğum zamanlar hangisi ucuzsa ondan almak vesilesi ile)

sorun yaşadığım 1 yada 2 ürün oldu sorun derken, biraz kalın çekilmişti bir iki tur değil bi 5 dakka karıştırdım yine zar zor dibe çöktü ama tchibo kahveleri sadece 2 tur karıştırmayla dibe çöküyor.pratik bi yöntem, neymiş lan o french press yok yıkıycan edicen temizliycen tellerin arasında telve kalcak falan çok gereksiz bir icat aynı fransızlar gibi.

ha birde termal mug içinde yapıp çalkalama yöntemi var, oda etkili bak. ama çabuk soğumuyor diye uyuz ediyor insanı. 5 saatte kahve soğusun diye beklenmez ki.
  • killerbee  (18.02.16 20:25:57 ~ 20:27:18)
aeropress al

  • fleshbloodmore  (18.02.16 20:49:58)