Kyk borcu

Normal öğrenim süresi boyunca öğrenim kredisi aldım.okul uzadi ve devam ederken ödemelerim başlamış tesadüfen sorgulatinca ögrendim. Yeni mezunum, calismiyorum ama ekim 2015 itibariyle ay ay gecikme faizi uygulanmiş ne yapmam gerekiyor.benzer durumla karşılaşmış olan var mi ?

yanlış hatırlamıyosam kyk ödemesi son kredi yatımından 2 sene sonra başlıyodu. işe gir ya da girme. dolayısıyla bu süreyi geçtiysen eğer yapıcak bişe yok. kyk'yı arayıp borcumu nasıl yapılandırabilirim diye sor yardımcı olurlar.

  • KidLazer  (18.02.16 18:52:04)
benzer durumla karşılaştım. paşa paşa ödedim faizini de anaparasını da.

  • cedrus deodara  (18.02.16 18:54:40)
ödeme gelmeden gidip erteletmen gerekiyordu. artık iş işten geçmiş olabilir. kyk müdürlüğüne gitmen gerek.

  • cekilmis gayfe  (18.02.16 18:56:25)
Şuana kadar gelen borcu faiziyle odesem sonra erteleme talep etsem işsizim diye?

  • şapşiko  (18.02.16 19:46:41)
dostum kyk'nın ödeme işlemlerine artık vergi dairesi bakıyor. vergi dairesinin de affı olmaz. bunu göz önünde bulundurarak düşün.

  • KidLazer  (18.02.16 20:29:23)