bu tipler gerçek mi?

eksisozluk.com

lan oğlum nasıl böyle şeyler yazabiliyorlar lan? benim okurken midem bulandı. adam yazarken utanmıyor.

hele şu var baktım da: eksisozluk.com

ne iğrenç insanlar lan bunlar. bu tiplerin gerçek olduğuna inanmak istemiyorum. valla ciddi ciddi trollüğün çok aşağılık bir şey olduğunu daha iyi anlıyorum.

farklı bişey başaran tipik yurdumun kezbanı, fazla takılma. böyle tipler benim çevremde var hepsi işsiz, okuduğu bölümden alakasız işler yapıyor, bazıları da tekrardan üniye girmeye çalışıyor.

  • masa penisi  (18.02.16 12:36:37)
Issizlik daha kotu bence. Hic mi usenmedin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.02.16 12:36:38)
Birincisinde biraz ukalalık gördüm anca, ikincisinde ne var iğrenç olan? (iğrenç dediğiniz baba değilse tabii)

  • whoosie  (18.02.16 12:37:29 ~ 12:39:46)
artistlik yaptığı bölüm de edebiyat:) össde barajı geçeni alıyolar. hani şöyle odtü endüstri mühendisliği falan bitirmiş olsa eyvallah da edebiyat ne amk:)

  • victum  (18.02.16 12:38:53)
ceketimi atsam 3 yılda bitirir edebiyatı

  • Frederick Co  (18.02.16 12:48:45)
ben daha çok senin ve yorumlardaki "edebiyat ne ki" diyen dallamanın troll ve iğrenç olduğunu düşündüm şahsen.

  • kendi ekseni etrafinda donen insan  (18.02.16 13:01:53)
ikincisi tertemiz yazı. o yazıdan nasıl bir anlam çıkarıldığını merak ettim.

birincisi için de insanlar niye üstüne alınmış onu anlamadım. yazar gezip tozup okulu uzatanlara laf çakmış.
  • montauq  (18.02.16 13:06:34)
bana cevap hakkı doğmuş.

troll falan değilim. içimden geleni yazdım ve yazdığımın hala arkasındayım. edebiyat bölümünün hava atılacak, artistlik yapılacak kadar iyi bir bölüm olduğunu düşünmüyorum. hatta en dandik bölümlerden biridir edebiyat.
  • victum  (18.02.16 13:08:54)
ikincisinde bir şey göremedim. özel okulda özel muamele görmenin insanı özel yapan bir şey olmadığından yola çıkarak babam olaydı o zaman özel çocuk olurdum demeye getirmiş anladığım kadarıyla. olsa olsa üzülürüm. benim de babam yok.

ilki de biraz hava atmaya girmiş. içinden gelmiş sözlüğe hava atmış. anonim nasıl olsa. asıl 8 sayfa mesaj döşeyenler işsiz.
  • rayde  (18.02.16 13:18:17)
nesi iğrenç veya mide bulandırıyor anlamadım. kız ukala ve kendini beğenmiş amenna. ama 25 yaşına grlmiş hala öğrenci ayağı yapıp büyük iş. aşarıyormuşçasına öğrenciyim ben yea ne gerek var çalışmaya diyen tiplere bende kılım

  • KaraSakall  (18.02.16 13:18:44)
Onaylanmaya fazlaca alışmış bir kezban vakası gibi duruyor.

  • arnold schwarzeneger  (18.02.16 13:19:35)
ben bölümüne laf söylemedim. hangi bölüm olursa olsun. isterse en zor bölüm olsun. bence yazılanlar son derece iğrenç. ikincisinde de her şeyi özel okuduğuyla hava atmış. size nasıl normal geldiğini anlamadım yani bilemiyorum.

  • nothing in my way  (18.02.16 13:20:20)
iki entry de çok güzel ben tuhaf bir şey göremedim.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (18.02.16 13:28:36 ~ 13:31:43)
ilk entry'de editten öncesi neyse de editten sonrası müthiş:))

  • victum  (18.02.16 13:31:29)
Dünya adil bir yer değil. Orta sınıfların alıştığı ve doğru saydığı ahlak etik kuralları zenginler için pek bir şey ifade etmeyebiliyor. Senin ulaşmak için götünü yırttığın, ömür boyu elde edemeyeceğin şeyleri bazı insanlar sadece doğarak elde ediyorlar. Sen fakir üzülmesin diye de "ay söylediklerime dikkat edeyim de garibanlar alınmasın" demeyebiliyorlar. Hoş mu, değil. Gerçek mi? Bir ihtimal. Mümkün mü? Kesinlikle.

Rahatsızsan bence burada zaman kaybetme. Sistemi düzeltmeye çalış ya da çok zengin olup bu entrilerin sahibi gibi olmayan bir kız yetiştirerek intikamını al :)
  • i ve been mistreated  (18.02.16 13:38:39)
"özel kreş" ve "özel dershane" demiş ya, acaba devlet kreşi ve devlet dershanesi diye bir şey mi vardı lan?

  • lahanalar  (18.02.16 13:40:42)
İkisi de gayet normal, iğrenç diye nitelenecek bir şey yok. İnsanlar yapmadığı şeylerle hava atsa daha mi iyi? Bunların nesi zorunuza gidiyor anlamıyorum, igrenmek için sağlam aşağılık kompleksi lazım. Geçmiş olsun.

  • piremses  (18.02.16 13:46:11)
o kadar "özel" muameleden sonra bi' zahmet başarılı oluver anacım.

  • lahanalar  (18.02.16 13:50:04)
Ben özel olmayan yollardan hem de edebiyat okumadığım halde naçizane bir şey belirtmek isterim ki, "birşey" ayrı yazılmaz mı?

yıllarca bildiğim birşeyi bilmemezlikten gelmişim
  • lahanalar  (18.02.16 13:52:17)
@piremses he valla keşke sizin gibi ego manyağı kezolardan olabilsek:(

  • nothing in my way  (18.02.16 13:57:55)
Ozel okula gittim demenin suc oldugu tek platform burasi sanirim

  • la noix  (18.02.16 14:02:20)
Yahu tamam ikinci entry'yi boşverin lkine bakın:)

  • nothing in my way  (18.02.16 14:04:32)
Hahahshajhahha, adamın takıldığı şeye bak, takılmıyorum diye ben kezoysam kezo da olurum be. Egonun kelime anlamına bir bak istersen. Hayatiniz başkalarına haset duymakla geçiyor, kompleksten kendi hayatınızı yaratamıyorsunuz.

  • piremses  (18.02.16 14:05:38)
@piremses nickine bakınca gülesim geliyor. Haklısın ablacım herkes sizi kıskanıyor, herkes size aşık:)

  • nothing in my way  (18.02.16 14:14:18)
Ben şu imlaya dikkat etmiyorum burada olayına hastayım. Lan dikkat etmek ne demek, yazarken zaten otomatik olarak doğru yazman lazım, doğru yazmaya kasmak nedir. Doğru yazmak için çaba sarf ediyorsan beynin ufak demektir.

  • i was made for you  (18.02.16 14:20:45)
kız fazla kendini beğenmiş, çok güzel şeyapılır mmmm ama haksız değil. 21 yaşında hala birinci sınıfta olan bir "fare suratlı" olarak katılıyorum kendisine. yaşamak, genç olmak okumaya engel değil.

benim en yakın arkadaşlarımdan biri erasmus yaptı. bilmemkaç tane proje kapsamında bissürü ülkeye gitti. şu üniversiteli gençlerin yemek istediği boklar içinde yapamadığı hiçbir şey yoktur sanırım. sonuç? o da 21 yaşında, okulu bitirmek üzere, şimdiden işi mişi hazır hatta çalışıyor da zaten.

öte yandan eski ev arkadaşım 27 yaşında hala yıldız teknik'te müzik derslerini vermeye çalışan, ay sonunu getiremeyen bi tipti. ha iyi çocuktu, çalışkan biriydi eyvallah ama ben açıkçası böyle adamlara pek saygı duyamıyorum kusura bakmasınlar. ben de 21 yaşında olup hala bi bok yapmamış olmaktan, en erken 25'inde mezun olabilecek olmaktan dolayı oldukça rahatsızım. en azından okula dönersem "okuyom yea ne güzel" falan demeyip daha oturaklı, düzenli bi yaşam tarzı oturtmaya çalışırım.

ha bu arada edebiyata ceketini assa 3 yılda mezun olacak salakları bekleriz edebiyata. böyle aptallar olduğu sürece, 21 yaşında mezun olduğu için kendini allah sananlara da kızamıyorum işte. böyle "fare suratlı"lara tepki göstermeyip ne yapsın kız?

30 yaşına gelip de hala okuyan adam asalaktır, disiplinsizdir, kekonun önde gidenidir. istisnaları ayrı tutuyorum. üçüncü senesinde okulu bırakıp, istediği bölüm için tekrar okula giden adamlar carlamasın lütfen. ben serserilik yapan, okumayan, "öğrenci olmak güzel yea" deyip 26 yaşında hala sağdan soldan para tırtıklamaya çalışan faydasız, vitaminsiz dingillerden bahsediyorum.

ikinci entry'yi okumadım. ulan bu karı beni duysa öldürecek demek ki, okulu bırak iki tane entry okuyamıyom üst üste amk
  • der meister  (18.02.16 14:24:36)
ben bir sıkıntı göremedim. neresi iğrenç?
özel okula gittiğini belirtmesi mi yoksa 25 yaşına gelip de çalışmak istemeyenleri eleştirmesi mi?

asıl burada bölüm küçümsenmesi daha vahim bir durum. "hava atılacak bölüm, hava atılmayacak bölüm". şaka gibi.
  • peggy  (18.02.16 14:34:52 ~ 14:35:31)
@peggy ben burada sadece aşağılama ve kendini beğenmişlik gördüm. "eleştiri" bunun neresinde acaba merak ettim.

  • nothing in my way  (18.02.16 14:40:28)
ya işte bu tarz arkadaşlar için 4 yıllık fakülte bitirmek, üniversite mezunu olmak Türkiye gibi bi ülkede bile o kadar önemlidir ki özel bir üniversitede edebiyat okuyor olsalar bile, azerbaycanda edebiyat yüksek lisansı şsldşdkaş yapıyor olsalar bile dünyayı kurtardıklarını falan zannederler. Çünkü çıtaları, kıstasları, çapları o kadardır.
2. entryde de gösteriyor ki bu insanın ebeveynlerinden, bu kızımızın babasından kaynaklı özgüven problemleri var belli ki, para falan yerini dolduramaz bu tarz tiplerden uzak durmaya çalışırım ben.
edit: ne edebiyatı ne özel üniversiteyi küçümserim ama bunun üstünden üstünlük ukalalık yapmana haddini bildirmek lazım.
  • limoncello  (18.02.16 15:28:23 ~ 15:30:28)
yaw olm bırakın bu ıslerı, baskasını elestırmek işsizliğin kanser versiyonudur. her koyun kendi bacağından asılmakla birlikte o koyuna ''nie sol bacağından asılmadın lan sen'' demek pek gerekli değildir.

ha bi de it ürür kervan yürür.. 30 senelik tecrübe konuştu, şimdi susabilir.
  • anonymice  (18.02.16 15:44:22)
komikmiş dedim geçtim. Üzerinde düşünseydim de öfkeden ziyade üzüntü tetiklerdi. Öyle atla deve, mide bulandıracak bir durum yok.

Ancak illa bir açıklama aranıyorsa, nedne oluyor diye; Mevcut eğitim sistemi içinde biraz zeka emaresi gösteren bir çocuk mühendisliklere veya dengi/daha yüksek puanlı sayısal bölümlere yönlendirilir (bir anlamda bu zorunluluktur standart sapmaya dahil istisnalar haricinde). Bu nedenle özellikle akranlarından daha başarılı sözelci çocuklarda bu tip durumlar yaşanır. Üzücüdür ama temelde sistem problemidir.
  • rygard  (18.02.16 16:16:27)
@nothing ağır saçmalıyorsun kabul et :) he bu nicki aldığım için kendimi prenses olarak görüyorum he. Sana bir sözlük hediye edeceğim zorda kaldıkça okursun, ironi falan nedir. Su iq ile utammiyorsun da buralara yazmaya.

  • piremses  (18.02.16 16:33:41)
@piremses haha sen ironi mi yaptın ya. nerede yaptın göremedim. iq'um çok düşük ya ondan göremedim heralde:)

  • nothing in my way  (18.02.16 16:38:06)
der Meister +1

adam haklı
  • KaraSakall  (18.02.16 21:28:15)