Cizre'de bodrumda mahsur kalanlara noldu?

oyle bir mevzu vardı 2 hafta once, sonra asker girmis. 60 terorist öldüdeki 60 terörist o bodrumdakiler mi? kim çıktı bodrumdakiler? hakkaten siviller miymiş? teröristler miymiş? teröristlermişse "noldu toprrraaam, ötüyodunuz sivil sivil diye bak terörist bunlar?" seklinde bir nanik yapildi mi? yoksa konu kapandı gitti mi?

türkiye'de yaşamıyorum, merak ettim noldu. google'da arayinca karmakarisik seyler cikiyor, biri ozetlerse sevinirim.

hepsi terörist hacı. yıllardır yaptıkları gibi terörist olmamıza rağmen acaba devlet imkanlarından faydalanabilir miyiz diye son kez denediler ama komik tabi. 112 ses kaydı varmış ilk aradıklarında "polisle çatışıyoruz hemen buraya ambulans gönderin" demişler :)

  • kaledekiyalnizlik  (18.02.16 08:21:10)
olm adam gibi aciklasaniza, bi mok anlamadim. neymis yani, harbiden terorist miymisler? sonucta noldu, olduruldu mu hepsi? ne bicim is ise sonucuna dair hic bir sey bulamiyorum google'da.

sag salim ele gecirileni oldu mu, "ulan got, hani sivildiniz lan?" diye ifadesi alindi mi? hdp nin bunlara tepkisi ne oldu?
  • no christ requires  (18.02.16 13:39:41)
sivil olsa polise teslim olurlardı, sonuçta polisin oradaki siville problemi olsa evlerin hepsine tek tek girip sivillere zarar verir, tam tersine azami derecede sivillere yardım etti oradaki polisler, eşyalarını ve kendilerini polis arabalarıyla taşıdılar, başka şehirlere gidenler için güvenlik koridoru açtılar.

yani 'oradakiler sivildi'yi geçelim. bunun böyle olmadığını herkes biliyor ama propaganda için oradakiler sivildi yalanı uyduruldu.

en son binada çatışmadan dolayı yangın çıktığı ve oradaki teröristlerin bir kısmının öldüğü bir kısmının kaçarken yakalandığı söylendi. konu kapandı. sivil olsalardı konu kapanmaz insanlık suçu vs denirdi.
  • victum  (18.02.16 13:49:09)
Öte yandan orada bir gazetecinin mahsur kaldığı haberini görüyorum iki gündür? AİHM'e geçici tedbir alınması konusunda başvuruda bulunulmuş hatta.

  • dessy  (18.02.16 13:52:18)