Nedensiz ben / serseri serbest stili nickli dolandırıcı

merhaba,

şimdi bu ekşi sözlük'te bi tane dolandırıcı var ki birsürü kişi buna para kaptırmış.

adamın ismi belli. telefon numarası belli. iban numarası belli.

ben efendi gibi savcılığıa dilekçemi verdim bekliyorum ancak bu adam daha önce de birsürü kişiyi dolandırmış. sözlükte de başlığı var adamın. dolandırıcı yazıyor direkt. ve buna rağmen bu adama kimse dava açmadı mı? açan var mı? dava nasıl ilerledi?

şu anda "serseri serbest stili" nickini kullanıyor. muhtemelen başka nickleri de var. dikkat edin.

bu adamın ad soyadını, tel numarasını, iban numarasını ifşa etsem suç işlemiş olur muyum?

selamlar...

edit: ayrıca bende hakaret küfür vs içeren sms'leri de kayıtlı duruyor. davada bir işe yarar değil mi bunlar da? dava sonucunda benim elime ne geçer?

edit: oooo şimdi baktım da nick'inin başlığında birsürü entry var. başka platformlarda da dolandırıcılık falan yapmış.

Hem duyuru hem de sözlükte defalarca şikayette bulundum sonuç alamadık hiç bir şekilde.
O lanet nick benimdi satmak istedim ilk beni dolandırdı bu şerefsiz. Paramı göndermedi.
bu o***pu çocuğunu bir yakalasam var ya
  • ezkaza  (17.02.16 12:17:04 ~ 14.03.17 11:03:09)
Ben sonuç aldım. Paramı da iade etti. Peşini bırakmayın yani, bu tarz olaylarda kimse bırakmamalı.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.02.16 12:38:22)
@ezkaza
ben suç duyurusunda bugun bulundum. sen de bulunsana. cok zor degıl. bi de mardin'den bikaç tanıdığıyla konuşacağım. şahsen peşini bırakmaya niyetim yok.

  • fatihkkk  (17.02.16 12:38:52)
@fatihkkk abi bana sattığım hesabın parasını verse bile o adama bunun cezasını çektirmek istiyorum.
İsmi telefonu varsa benimle paylaşır mısın özelden ben bu kamile ayar oldum.

  • ezkaza  (17.02.16 12:46:01)
@ezkaza, kimin dolandırdığını yaz bana kimlik bilgilerini yollayayım özelden.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.02.16 12:48:08)
@ezkaza
abi bende açık adresi, ana adı, baba adı, dogrum tarihi, yeni tel numarası vs her şey var. açıkçası suç işlemek istemiyorum olaylar gelişene kadar. bakalım mahkeme nasıl gidecek?

  • fatihkkk  (17.02.16 12:49:00)
Bu nick bugünde satış yapıyordu 150 liraya :)

  • Fritz-X  (17.02.16 12:49:12)
beni dolandıralı 5-6 ay olmuştur elimde kanıtlar da vardı ekşiden şikayette de bulundum. Açıkcası kimse tınlamıyor.
Bende adamın tüm konuşmaları falan var.
Suç duyurusunda bulunmak işe yarar mı adamın sadece nickini biliyorum ben bir de çakma bir mail.
  • ezkaza  (17.02.16 12:49:16)
sözlükte mesela şu anda satmaya çalıştığı nick'in altına birisi "çalıntı nicktir, hırsız-dolandırıcıdır" falan yazsa da başka biri daha o nick'i alacağım diye dolandırılmasa.
vehatta duyuru'da bu adamın adı falan yukarı sabitlense daha da iyi olur.

  • fatihkkk  (17.02.16 12:51:23)
Bu benim olay ilk yaşandığında söZlükte hesabımın nick altına arkadaşlarımdan nick altı yazdrıdım dedim ki bu adam dolandırıcı benden hesabımı çaldı sakın bundan bir şey almayın sizi de dolandırır diye ekseriyetle belirttim. Ancak ne olduysa 1 hafta sonra yazdırdığım tüm nick altı entyleri silindi bir mod tarafından! Sonra duyurudan sayısız duyuru açtım burdan da belirttim durumu.
Hatta bir çok kişinin parasını kaptırmasına engel oldum duyurularım sayesinde. Sonra sanırım başka platformda yaptı hırsızlığını zaman geçince tekrar burya gelmiş işte

  • ezkaza  (17.02.16 12:58:51)
hem GG olmayacak hem de muhtemel alıcıyı şüpheye düşürülecek şeyler yazılabilir bence nick altına.

  • fatihkkk  (17.02.16 13:03:56)
Yazdırdıklarım tam olarak öyleydi @fatihkkk

  • ezkaza  (17.02.16 13:21:18)