Besiktas'ta Alisveris Arabasiyla Dolasan Adam

Gencler, az once Besiktas'ta arkadasim ile geziyorduk. Bir tane alisveris arabasi suren yaslica beyaz sacli bir adam ingilizce biliyor musunuz diye yanimiza yanasti. Basina bir kaza geldigini, Kadikoy'e donmek icin 20 liraya ihtiyaci oldugunu, normalde ogretmen oldugunu soyledi. Ustu basi oldukça duzgun ve temizdi. Yalniz ben guvenemedim, yok filan dedim yolladim adami, epey de icerledi adam. Fakat icime de dert oldu, acaba dogru mu soyluyor diye. Benden baska ayni diyalogu yasayan oldu mu merak ettim, bilinen bir tip mi diye?

bunun bavullu versiyonu vardi kadikoyde. kisa boylu kravatli falan bi tipti. ben guvenememistim.

  • la traviata  (16.02.16 22:31:20)
kesin yalan. ben belirteyim

  • victum  (16.02.16 22:36:34)
Yolucu tabi ki.

Ben bebekte tekerlikli sandalyeyle araba yolunda geri geri giderek bağırarak birini gördüm. Benimki seninkini döver.
  • mimimi  (16.02.16 22:37:07)
tesadüfen iyi yırtmışsın. dolandırıcı onlar.

  • cekilmis gayfe  (16.02.16 22:37:52)
Alışveriş arabası dolu muydu acaba

  • Erensq06  (16.02.16 22:39:28)
memleket dilenci lagimina donmus. adim basi yalvaran, dilenen faydasiz bos beles tipler. afganistan'a cevirdi oc'lari. vermeyin lan para mara kimseye. gitsin calissinlar amk.

  • mayeskuel  (16.02.16 22:39:47 ~ 22:41:50)
@erensq06 ivir zivir posetler vardı arabada da...

Normalde dilenciye lira vermem, alayi dolandirici sahtekar da, gercekten ihtiyaci olan bir insani da bu tipler yuzunden geri cevirmek de icime dert olurdu :) neyse, cevabimi aldim ben, sag olun :)
  • koskoca kirpi  (16.02.16 22:46:07)
Kadıköy'de aynısına ben de denk geldim. Aynı adam kadıköy beşiktaş arası gidip geliyor mu lan yoksa.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (16.02.16 22:46:27)
alışveriş arabası yoktu onun dışında tam aynısı maçkaya çıkan yokuşta başıma geldi 3-4 sene önce. o da 20 lira istemişti taksi için. ben vermemiştim.

  • peki madem  (16.02.16 22:59:22)
11 yıldır karşıya geçemedi pezevenk, ilk 2005de çıkmıştı bu yöntem

  • crazy.boy76  (16.02.16 23:05:57)
ahsfkajf bu "beyamca" bana da uğradı, telefonum çalındı cüzdanım çalındı karşıya gidicem dedi
+telefonu çaldırdım para lazım
-ooo amca hemen polisi arayalım
+aradım ben bakarız ama zor bulunur dedi
-nerede çaldırdın amca
+üsküdar
-buraya nasıl geldin amca (kadıköy)
+kemküm zart zur işte ben bi yol parası istiyorum tabi ki mecbur değilsin vs
-de siktir git amca
  • azizakin  (16.02.16 23:25:09)
vay amk sirf duyurudan bu saatte 3 kisi denk geldigini (ustelik bir tanesi de 3 yil oncesinden bahsediyor) soyluyorsa o.c. coktan trilyonluk olmustur. ulan isin gucun olmayacak dove dove gercekten dilenci gibi sakat birakacaksin boylelerini.

  • mayeskuel  (16.02.16 23:34:09)
bunun bir de, "annem cok hasta, acilden ciktik, taksi paramiz yok" versiyonu var.

uyanik olmak lazim.
  • bigl0rd  (17.02.16 01:08:07)
Kadıköy-Beşiktaş vapurunda akbil 2.30 basmıyor mu hadi varsayalım akbilide yok birde akbil alsa içinde 4 TL yüklü olandan eder 10 TL. 2.30 Vapura binse geriye kalıyor 1.70 kalanla da bir aktarma yapar.
Bunların bir de güzel giyimli cüzdanı kaybettim veya öğrenciyim diyen versiyonları var dikkatli olmak lazım.

  • bapyemir  (17.02.16 01:50:41)
Sokak literatüründe "sinyalci" diye geçiyor bunlar.

O değilde, dün otobüste teyzenin biri, cüzdanımı unuttum diye yol parası istedi benden. Cüzdanı unuttunsa otobüse nasıl bindin dedim. 1 tl. ye kadar indi. Samimiyetine inanmadığım için para vermedim.

Bir de geçenlerde genç bi kadın önüme çıktı, patik filan örmüş satıyor. Almak istemedim. Çocuklarım evde yemek bekliyo, nolur al dedi. Ben de Bim'den bir tavuk aldım, bunu götür pişir çocuklara dedim. Teşekkür edip aldı.

Ülkecek ne hale geldik!
  • old possum  (17.02.16 07:15:40)
bana gore dilenci sadece para dilenen degil. ayni zamanda gormekten gina getiren "ben de 2 cocuk okutuyorum mendil alir misiniz?, oglum sunlardan biri alsana" seklinde satis yapan yaslilar da dilenci.

  • mayeskuel  (17.02.16 09:24:24)
Allahın Keçiören'inde do you speak English diye birine rastlamıştım yıllar önce aynı şekilde. Adama yardım etmedim yıllardır dolanıyo demek yazık.

  • confessions of an adman  (17.02.16 09:38:53)
dolandırıcı evet.

ben de bi benzerine denk geldim 2-3 sene önce.

annemle yolda gidiyoruz, "havaalanında çalışıyorum, benzinim bitti. elimde oradan alınmış çok pahalı parfümlerden var, size çok ucuza vereyim, benzin param çıksın". diye yanaştı. annem inanacak gibi oldu, adamı siktiredip yolumuza devam ettik.

bu da öyle bir taktik, aman inanmayın. :)

ekşiye de yazmışlar.

eksisozluk.com
  • hayirsiz  (17.02.16 09:41:43 ~ 09:47:07)
aynı olay kadıköyde başıma geldi. bildiğimiz türk aksanıyla ingilizce konuştu bir de bizimle. tabi ki yemedik :)

  • avonkatalogu  (17.02.16 11:12:53)