ayakta dururken çalışan kaslar

yüzdesel olarak nereler çalışıyor öğrenmem mümkün mü? diz, bel bükmeden, en az enerji harcanan ayakta durma şekli ile.

Antigravite kaslari da deniyor. Çoğunluğu ekstensör kaslardir. Yani bukme değil gerilme yapanlar.

  • fallopian  (16.02.16 21:28:46)
Bizim anatomi hocası böyle magazinsel şeylerin rakamlarını söylemeyi çok severdi lanet olsun ki net olarak hatırlamıyorum ama minik kas grupları ile birlikte 182 civarı bir şeydi galiba.

adım atarken de 232 galiba.

rakam olarak böyle hayli fazlaydı ama.
  • neferkitty  (16.02.16 21:30:35 ~ 21:31:56)
sanırım askerdeki rahat pozisyonu, yani bacaklar omuz genişliğinde yana açık ve kollar iki yanda salllanır poz. bu pozla 2,5 saat falan sabit kaldım askerde. bel, sırt, karın, göğüs, omuzlar ayak bilekleri,quadriceps baldır falan her yer ağrımaya başlıyo. hepsi bir şekilde çalışıyo. sallanmaya başlıyosun biri gevşerken hop öteki kasılıyo falan. öyle yani. üst vücudun çalışması tabi dik durabilmekle ilgili. ama esas yük tabanda maksimum olup bele kadar azalarak gidiyo.

  • squatterbloat  (16.02.16 21:36:21 ~ 21:37:38)
neferkitty'nin yazdığını okuyunca soruda kastettiğini anladim. Yüzeysel yerine yanlislikla yuzdesel yazdigini sandım. kendi kendime soru uretmisim

  • fallopian  (16.02.16 21:36:56)
@fallo dediğini cevap olarak almıştım ben. @nefer'in dediğini de kastetmemiştim. ayakta dururken %30 bacak kasları, %25 bel kasları vs.'den destek alırız gibi bir cevap bekliyordum.

  • diffarensiyel  (17.02.16 00:11:53)