google un benzer görsel bulma özelliği?

nasıl çalışıyor, yani hangi mantıkla? keywordlere mi bakıyor. yoksa resmi tarayıp falan gibi abartı teknoloji mi?

yoksa resmi tarayıp falan gibi abartı teknoloji

milyonlarca, milyarlarca dolares harcıyor adamlar :)

www.quora.com
  • fakyoras  (16.02.16 16:31:50 ~ 16:33:00)
Sadece ayni birebir resmin farkli boyutlardaki versiyonlarini bulmak icin yapilan islem, algorithma ve transformasyon formülleri ölümcül. Bunu ki piksel bazinda konusuyoruz. Renk skalasi girdiginde baska dosyalari da inceleyecek, indexleyecek, eslestirme yapip sunacak. Bu noktada renk su bu gibi binlerce benzerlige bakacak, bu resimlerde ortak anahtar kelime varsa onu da söyleyecek. Her resmi telfi, yayin vs olarak inceleyecek, watermark vs varsa isaretleyecek. Eger birebire yakinini bulamadiysa, oarca olarak arastirmaya devam edecek, olmadi kontrastla. Siyah beyaz bir resmin renkli versiyonunu tahmin edecek vs vs vs.

Abarti teknoloji diyeni döverler, cidden, sadece icerigin degismeden resim sikistirma üzerine teknik seyler dinledim, iki gün kendime gelemedim.
  • aynadakiyabanci  (16.02.16 17:37:37)