yds icin tavsiye

aşağıdaki iki kitabi almayı planlıyorum. yeteli olur mu? bunlarin yanına önerebileceginiz kitap var midir?

www.kitapsec.com

ikinci kitabı ben aldım, güzel bir kitap ama bir miktar birikimin olmalı. soru sitillerine hazırlıyor seni. birikimin yoksa eksik kalacaktır

  • ManikD  (15.02.16 23:33:37)
hocam seviyemin cok da kötü oldugunu düşünmüyorum. konu anlatim almama gerek var mı acaba

  • sylow  (16.02.16 01:22:22)
ikinci kitapta basit konu anlatım özetleri var. Zaten YDS genel anlamda taktik bilmeyle ilgili. Geri kalanı pratik. Grammer ile alakalı soruları taktik bilen adam lise ingilizcesi ile de full yapacak kadar çözer. Öyle kompleks grammer temelli sorular yok. Kelime soruları loto zaten şansına hepsini bilirsin şansına bilmediğin 100 kelime vardır oradan çıkar. O yüzden kelime kartları belki işlevsel olabilir. Geri kalan kısım uzun paragrafları anlama kısmı. Bunun için konudan çok soru gerekiyor. Zaten kelime bilgin varsa var yoksa konu anlatımı öğretmez sana. Bu kısım için bol soru iyi olur. Bu tip sınavlarda en çok bana koyan alınıp çalışılmayan kitaplar. Bahar YDS ye gireceksen 2. kitabı bir al bak bitirmeye çalış baktın çok zorladı başka kitap al. ama hani ortalama ingilizcesi olan biri için yeterde artar o 2. kitap. Çünkü bahar YDS ye aralıksız çalışmayacaksan anca biter sınava kadar.

  • ManikD  (16.02.16 01:32:30)