ev tadilatı kaça patlar?

350 metrekare çatı katıyla birlikte 4 katlı villa. 3 tuvalet 2 banyo var. duvarları yıkmak dışında her şey yenilenecek, pencereler dahil. mutfak hiç yok 1 tane mutfak yapılacak (tesisatı var). banyo ve tuvaletler için de tesisat var ama başka hiç bir şey yok. yerler, banyolar ve merdivenler hariç parke yapılacak. merdiven mermer olacak. evin dışında izolasyon hiç yok o da yapılacak. elektrik tesisatı var ama bunca işe girişmişken onu da yenilemeyi düşünüyoruz sonradan daha zor olacağı için.

böyle bir şey minimum kaça patlar? zevklere göre değişir tabi evin dekorasyonu ama minimum kaça patlayacağını aşağı yukarı bilirsem ona göre bir üst sınır belirleyeceğim kafamda.

istanbul, şile'de bu arada ev bir şeyi değiştirir mi bilemediğim için belirteyim dedim.

teşekkürler şimdiden.

istanbul şartlarında minimum 150 kaat diyerek tahmin hakkımı kullanırım.

  • cekilmis gayfe  (15.02.16 19:25:58)
20 bin falan tutar

  • maresalx  (15.02.16 19:31:37)
2 yıl önce 180 metrekare eve parke, duvar kağıdı yapıldı. banyonun ve tuvaletin mermeri yenilendi. 10 bin tl tuttu.

  • nevrotik  (15.02.16 20:00:43)
150-250 arası oynar. malzeme kalitesine, müteahhitin sizi kazıklayıp kazıklamamasına bağlı olarak.

  • victum  (15.02.16 20:49:24)
yalıtım malıtım derken 200'den aşağı çıkması pek muhtemel değil.

  • dodi el ford  (15.02.16 21:14:13)
20 falan diyenler neye gore salliyor bilmiyorum. dedigin seylerin sadece malzemesinin ceyregini bile 20 bine alamazsin.

4 katli villa... 1 mutfak yapilacak ful dolaplar vs. 3 tuvalet 2 banyo sifirdan yapilacak... 4 kata ful parke. izolasyon, ful elektrik... Dekorasyonla alakali bir sey yok esyalari sonra ustune alacaksin.

Dedigin seylere bakilirsa, 125-150bin ile baslar diye dusunuyorum. Tabii gormeden nokta atisi cok zor ama 100den asagi olmaz, 250ye kadar yolu var. Bir iki muteahhitin gorup fiyat cekmesi lazim.
  • robokot  (16.02.16 00:47:23)
tahminen 100B+ lira gib bir şey tutar malzeme kalitesi artırır.

  • gezegen olan pluton  (16.02.16 00:49:44 ~ 00:50:39)
Daire tadilati bize 0.75 bintl/m^2 civarina malolmustu. Ev icten de yalitim yapilacak ve hersey iyisinden secilecek sekilde.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (16.02.16 05:56:30 ~ 17.02.16 12:56:29)
www.armut.com a gir işi fotoğraflarıyla yükle teklif topla. işe yarayabilir.

  • doabydur  (16.02.16 08:43:27)
yaptırdığınız şehre bağlı ama evin metrekaresi fazla, küçük evlerde 20-25 bine halledenler var, tabi herkese dediği parayı vermiyorlar pazarlığa da bağlı. paranın çok olduğunu gören esnaf masrafı şişirebiliyor. dayım geçende yaptırdı 120 metrekare vardır ,25 - 30 bin arası masrafı oldu. gayet de oldu ev.
sizin ev için 25 binin yetmeyeceği kanaatindeyim ben de.

  • cabiday  (16.02.16 08:50:54)
min 200k

  • [silinmiş]  (16.02.16 09:11:51)
biz 110 m2 evi 45-55 bine yaptık.. mutfak sadece 15 bin tuttu ama öyle diyim.
aklına ne geliyorsa en baştan sıfırdan yapıldı.

en fazla tuvalet banyo ve tabiki mutfak tuttu.
ve size tavsiyem herşeyi en baştan yapıyorsanız tüm tesisatı elden geçirin yeniden yaptırın sonradan sıkıntı yaşarsınız.
zor bir süreç saçlarınız beyazlayacak..

biz bir ustaya biraz para kaptırdık bu süreçte küçük çapta dolandırıldık.. o yüzden çok dikkatli olun kolay gelsin.
  • mantarliborek  (16.02.16 09:19:14)
en az 200.000 diyorum.

bodrum'da 100 mertekare iç mekan, 50 metrekare de avlusu olan evimizin:

- avlusunun bir kısmını (10 metrekare) kapatıp içeri almak ve orayı mutfak yapmak (burada kalıp, demir, beton vs işin içine girdiği için biraz maliyetli oldu, tadilat değil inşaat oldu o kısım)
- eski mutfağın etrafını tuğla ile örüp oda yapmak
- evin tüm iç ve dış seramiklerinin değişmesi (yerler komple seramik)
- tek banyosunun eski fayanslarının kırılıp, komple tesisat + fayans + vitrifiyelerinin değişmesi
- yeni mutfak yapılması
- komple iç dış sıva ve boya
- yeni elektrik tesisatı
- yeni su tesisatı + depo + hidrofor

tadilatı 50.000 lira tuttu. kapılar pencereler değişmedi. sizde kapı pencere var. ev iki katı ve banyo tuvalet sayısı fazla.

hatta ek bilgi olsun diye söyleyeyim, biz ilk anlaştığımızda dış sıva ve banyo değişmeyecekti, tutarımız 40.000 lira idi. dış sıva ve yalıtım eklendi, 5000 lira sırf o tuttu. banyonun fayanslarının kırılıp, tesiatın yenilenip, sıvanıp yeniden döşenmesi işçiliğiyle birlikte 3000. duşakabin, klozet, lavabo falan ile birlikte o da 5000 yaptı, 50.000'i buldu. daha da bitmedi. ufak tefek şeyler çıkacak illa. mesela daha elektrik düğmeleri prizler alınacak, tavan armatürleri, vs.
  • kibritsuyu  (16.02.16 09:52:34 ~ 09:57:55)
200-250 civarı diyorum bende

  • basond  (16.02.16 12:13:34)