20lik Diş Sorusu

Merhaba,

Sağ altta en arkada sanırım 20lik denilen diş çıkıyor. Bakıyorum, görünüyor ama az mı çıktı, çok mu çıktı anlayamıyorum. Birazcık yanağımdaki eti zorluyor.

Bugün de sağ alt çenemde ağrı değil de bir "orada bir şey var" hissi başladı. Bu normal bir durum mu çenedeki? Diş çıkarken mi olur yoksa kötü bir şey mi?

Bir de bir iki gündür bu olay başladığından beri boğazımda ağrıyor. Bir bağlantısı var mı?

Çıkarken normaldir eğer çenen yeterli genişlikte değilse diğer dişleri ittirerek çarpıklaşmayı başlatır. Çene yapın genişse sorunsuz çıkar fakat fırçalarken falan çok ulaşılmadığı için çürürler alınır genelde.

Bir de gömük olarak çıkıyor birazı çıkıyor biraz kalıyor bu da ameliyat ile alınması gereken durum.
  • gozu acik sevisen yahudi  (15.02.16 18:57:41)
Bogaz agrisiyla alakali oldugunu sanmiyorum. Etin yirtilip disin beyazi görnüp et düsüp yuzulana kadar, sene agrin katlanarak artacak. Bayagi pis, bende sorunsuz ciktilar ama 4 dis es zamanli cikti, yamulttu beni.

Doktora gidip bir durum raporu istemekte yarar var röntgen sonrasi.
  • aynadakiyabanci  (15.02.16 19:24:56)
aynı dişim geçen seni bende de boğaz ağrısına sebebiyet vermişti. bence aldırıp kurtulmak en rahatı. tabi iltihap varsa önce onu halletmen gerekiyor. kontrole gitmende fayda var.

  • lahanalar  (17.02.16 16:34:35)