yüzde 9 alkollü bira

evde bira yapıyorum hatırlayacağınız gibi, hazırlarken x2 şeker koydum (seker oranı alkole direkt etki yapıyor) çözeltiye (2 kg). yaklaşık yüzde 9 alkollü bir biram olacak.

Hiç bu oranda alkollü bira içen oldu mu? nasıl oluyor?

ben içtim. amsterdam navigator var. baya şekerliydi tadı, ama ben sevdim. evde nasıl olur bilmem.

bir de efesin ve tuborgun shotları var o civar alkollü. onlar daha acı ama nasıl yapıyorlarsa.
  • passion rules the game  (15.02.16 14:37:58 ~ 14:38:58)
amsterdam navigator yüzde 7 idi hatırladıgım kadarıyla...

biranın adını öküz deviren koyacağım.
  • anonymice  (15.02.16 14:39:32)
Yüzde 10 içmiştim belçika'da. Baya sert geliyor. Normal bira gibi lıkır lıkır içemiyorsun. Ama kafası iyidir :)

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (15.02.16 14:43:41)
butikbiradan aldığın kit ile yaptıysan sitenin forumuna sorabilirsin. amsterdam navigator ve efes extradan ileri geçemedim ben.

forum.butikbira.com
  • inheritance  (15.02.16 14:48:54 ~ 14:49:45)
@ inheritance

forumdan haberim var, ben burda sormak istedim.
  • anonymice  (15.02.16 14:50:59)
bear var tr'de satılan ekstra strong. %10 alkollü mü ne. karhu 3 var finlandiyada içtiğim o da %8 mi ne.

ama bildiğim kadarıyla %8 civarının üstüne dışarıdan alkol ilavesi ile ulaşıyorlar.
  • ayiadam  (15.02.16 15:15:16)