Sürekli uykum geliyor, sebebi ne olabilir?

Herhangi bir ilaç kullanmıyorum fakat 5-6 aydır aşırı tembellik ve uyku durumum var, geceleri 12 saat uyuyup gündüz de 1-2 saat uyuyorum, kış uykusuna yatan hayvanlar gibi oldum, pek evden çıkmak istemiyorum, havalar ısınınca geçer mi yoksa başka sorunlar olabilir mi?

Depresyon falan olmasın?

  • animus  (15.02.16 01:01:11)
Bir kan testi yaptırıp B12-B6 değerlerinize baktırsanız? Vücuda az alınıyor olabilir, alınıyorsa bile yeterli emilim sağlanmıyor olabilir. Epey etkiliyor.

  • sevgikusunkanadinda  (15.02.16 01:02:28)
lodos! bir de karbonmonoksit zehirlenmelerine dikkat edin.

  • hebanon  (15.02.16 01:06:35)
herhangi bir sorumluluğun var mı? yapman gereken ama yapmak istemediğin bir iş gibi mesela?

  • theduffman  (15.02.16 01:07:50)
Demir eksikliği de olabilir. Bende de aynı sorun vardı. Kan tahlilinden sonra ilaç kullanmaya başladım, düzeldi şimdi.

  • fraise  (15.02.16 01:09:10)
@animus bilmiyorum belki şu kış depresyonu dedikleri şey olabilir, soğukta dışarıda olmaktan nefret ediyorum, yazın şort-tshirt, açık pencere rahatlığını özlüyorum, soğuk havadan dolayı spor yapmak, duş almak da çok zahmetli geliyor havalar ısınınca bir şeylerin değişeceğini düşünüyorum.

@animus şu an için yok ama 1-2 ay önceye kadar vardı.

@sevgikusunkanadinda böyle sürerse fizyolojik nedenlerini de araştıracağım, bir arkadaşım da uyku probleminin düzenli sporla düzeleceğini söylemişti, bütün bunları yaptıktan sonra devam ederse dediğiniz gibi bir test yaptırabilirim.
  • gezegen olan pluton  (15.02.16 01:16:09)
@gezegen olan pluton, spor bende pek çok işe yaramıştı ancak bir türlü uykuyu düzeltememişti :) ama bir denemekte fayda var elbette. Kaybedeceğiniz hiçbir şey yok sonuçta.

  • sevgikusunkanadinda  (15.02.16 01:54:23)
Spor çözüm olur. Daha az uyursun sabah zimba gibi uyanirsin.

  • westblack  (15.02.16 06:44:47)
tiroid hormonu düzensizliği olabilir kan tahlilinde tsh, t4 vb gibi hormon seviyelerinede baktırırsanız emin olursunuz tabi herzaman için doktorada yorumlatmak lazım.

  • mehmet lutfi  (15.02.16 07:43:32)