(Acil) Renault Twingo Almak

Hizla konuya giriyorum. Twingo almaya kesin kararliyim.
Ancak kolay kolay temizi bulunan bir arac degil.
Ankara daki ilanlardan biriyle iletisime gectim. Klimasi olmadigi icin kabul etmedim.

Adam bugun beni aradi. Sana 11,500 olsun dedi.Carsambaya kadar para lazim dedi. Aracin ilk ilan fiyati 13,500.

Cok almak istiyorum ama adamin benim pesimde kosuyor olmasi ve kilometresinin 270 binde olmasi kafami karistiriyor.

Bir yandan da hemen alip binmek istiyorum :( bi cilginlik yapsam mi ?

Ilan bu: www.sahibinden.com

(Dipnot: bu modelde temiz bir arac 14 bin kadar edebiliyor)

şahin al daha iyi hocam. bende buaracın hayranıyım ama param olsa vermem.

  • protrek  (15.02.16 00:07:51)
parana yazık

  • kung fu ayicik  (15.02.16 00:09:29)
Twingo da kesin kararliyim. hayatimda bi kere kendi istedigim arabaya binmek istiyorum. Bedava Porche, mercedes, bmw vs verseler yinede direk Twingo yu tercih ederim.

Konu bu ilandaki arac. Acaba adam beni mi kandirmaya calisiyor. Fiyatin biranda dusmesi ve adamin beni aramasi abes degil mi ?
  • foster  (15.02.16 00:12:31)
ilan "ALMA BENİ" diye bağırıyor. motor sıfır yapıldı diyorsa o km büyük ihtimal 1-2 kez düşürülmüştür. ayrıca adamdan işkillenmişsin peşinden koşuyor diye (haklısın işkillenmekte), gözünün tutmadığı satıcıdan araba alma derim ben. alıyorsan da kenara 1000-1500 lira koy en azından. masraf çıkarabilir.

  • signore  (15.02.16 00:15:20)
@signore hocam bende benzer bir sey dusundum aslinda.
adama 10 bin teklif edeyim. kabul ederse alirim gibi mi yapsam acaba.

franz kafka diyor ki;

İnsanın belli başlı iki günahı vardır, öbürleri bunlardan çıkar: Sabırsızlık ve tembellik. Sabırsız oldukları için Cennet'ten kovuldular, tembelliklerinden geri dönemiyorlar. Ama belki de belli başlı sadece bir günahları var: sabırsızlık.

suan tam olarak yasadigim sey sabirsizlik :(
  • foster  (15.02.16 00:22:19)
ben bu arada twingo alma demiyorum, bunu alma diyorum. 2014 sonlarında 1-2 ay twingo aradım ankara'da, bulamadım temizini. arkadaşım 97 model aldı bir tane pek baktırmadan, 2000 lira harcadı arabaya, kendine gelemedi hala. ben temizini bulamayınca başka araba aldım da ne zaman twingo görsem iç geçiririm.

10.000'e alınabilir ama 200.000 km'nin altında bulup emin olduktan sonra (5664'e mesaj atarak kısmen anlaşılıyor) alıp masraf yapıp kullanmak daha mantıklı gibi.
  • signore  (15.02.16 00:33:17)
alınmaz.

  • kaledekiyalnizlik  (15.02.16 00:42:08)
Peki Alınmaz diyen abiler, 10 bin TL olsa alınır miydi?
Yarın öğlenden önce adam haber bekliyor benden. Beni biraz saf buldu sanırım. Üstüme oynuyor. Bende daha fazla arabasız kalmamak için meyilliyim biraz :(

  • foster  (15.02.16 01:01:02)
arkadas alınmaca gucenmece yok ama ne dandik zevkleriniz var??! şahin/dogan desen bu kadar tepki gostermem ama 10 km hızla bi yere carptıgında bacaklarına mal olabilecek bi arabaya düşkünlük neden? inan bi yakınım olsan o arabaya bindirmem seni.

lütfen zevkini modifiye et, önce can saglıgı

çare: skoda felicia
  • galandar kostumu  (15.02.16 01:08:11 ~ 01:08:49)
ustaya göstermeden sakın sakın alma. hatta biraz paraya kıy 200 300 flndır renault yetkili servisine götür göster, hiç olmazsa için rahat eder

  • oscar  (15.02.16 01:20:43)
o zaman oglen arayim olmadi almiyacagim diyeyim :(
tesekkurler herkese.

baska twingolarda gorusmek dilegiyle.
  • foster  (15.02.16 08:43:40)
motor keyiften yapılmaz, bu değerde bir aracın motoru da sıfır yapılmaz, idare edecek kadar yapılmıştır. 270bin çok, lpg ile 1.2 motor için hiç az bir km değil.

başka twingolara yelken aç. mesaj at, sana iyi bir usta telefonu vereyim. götür göster, ona göre karar ver.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (15.02.16 09:00:23)
Adami aradim almiyorum dedim. Biraz dil doktü. Motora ben kefilim dedi. Istedigin ustaya götürelim dedi. Yok dedim.

Ama icimde bir burkulma var. Bu aracin lastikleri beyaz boyaliydi ve ruzgarligida vardi. neyse bakalim :(
  • foster  (15.02.16 13:43:14)