köpeğim enfeksiyon geçiriyor !

arkadaşlar 7 yaşında bir rottweiler ım var. muhtemelen sokakta yediği birşeyden dolayı ağır bir enfeksiyon geçiriyor.veterinerine götürdük.bugünden itibaren antibiyotik iğne ve ateş düşürücü iğne yapılmaya başlandı.ateşi şu an 39.8 ve gittikçe artıyor.saat 3 gibi rimadyl diye bir ateş düşürücü iğne yapıldı.sürekli buz tedavisi ve kolonya ile serinletmeye çalışıyorum ancak işe yaramıyor.ne yapabilirim ? ? ? yardım edin

gerekenler yapilmis zaten. kas titremesi var mi? sakinlestirici verilebilir. buzu, buyuk damarlara tatbik etmeye calisin.

  • ermanen  (30.10.09 05:29:51)
veterinizi arayin. bu saatte acik degilse ve cok endiseliyseniz fakulteyi arayin. arabaniz varsa ve cok cok cok ama cok endiseliyseniz fakulteye goturun.

bana sorarsaniz buz tedavisine devam :) hatta uyluklarina falan tatbik edin.
  • no avalon  (30.10.09 08:06:24)
kas gevşetici yapılmıştı.4 gündür kakasını yapamıyor sadece çiş.ıkınıyor ama yapamıyor.veterineri bunun da ateşinin yükselmesine yardım ettiğini söyledi.neyse ki buz kolonya tedavisi işe yaradı.ateşi düşürdük şimdilik :)

  • antisilencee  (30.10.09 10:50:58)
yanında olduğunuzu bilmesi yeterli. siz ondan daha serinsiniz, rahat olabileceği bir şekilde yaslanıp onu serinletebilirsiniz.

  • kediebesi  (30.10.09 11:53:08)
köpeğin ateşini nasıl ölçüyorsunuz?

  • galahad  (30.10.09 12:36:42 ~ 12:37:36)
@galahad

aynı insan gibi koltuk altına sıkıştırıyon dereceyi. en azından ben öyle yapmıştım ölçmek istediğimde.
  • rurouni  (30.10.09 12:51:12)
galahad ; digital derece ile poposundan ölçüyorum tabiki

  • antisilencee  (30.10.09 13:11:41)
ha ok. rektal ölçüyorsanız problem yok, diğer şekilde yüksek gösterebiliyor.

köpekte ateş düşürme teknikleri insanla aynı üstadım, ya soğuk duşun altına sokuyorsun, ama suyu ılıktan soğuğa çevirin, şok olmasın hayvan, agresyon gösterebilir, ya da direk kullanılmayan bir battaniyeyi ıslatın ve köpeği battaniyeye sarın.
  • galahad  (30.10.09 16:08:49)
kaka için ben kedime zeytinyağ içirmiştim.. hemen işe yaradı. deneyin isterseniz. bir zararı olmaz sanırım.

  • ser-ra  (22.07.12 14:48:22)