Müzikli Filim?

müziği sos olarak kullanan filmler ( daha doğrusu soundtrack açısından güçlü olanlar) değil de, daha çok müziğin icrası üzerinden ilerleyen ve içerisinde bol bol şarkılar barındıran filmler önerir misiniz?

izlediklerim;

once
ı'm not there
amadeus
inside llewyn davis
begin again
whiplash
cabaret
dancer in the dark
les choristes
Love & Mercy

not: elektro, rap, metal, hip hop vs. buna benzer her ne tür varsa o türleri barındırmazsa sevinirim.

not2: öylesi aklımda yok ama soundtrack açısından güçlü ve şarkılar filmde 30-40 saniye değil, klip gibi kullanılıyor dediğiniz filmler varsa onları da belirterek paylaşırsanız sevinirim.

dancer in the dark
stilyagi
ex drummer
the orchestra conductor
  • lesmiserables  (14.02.16 15:15:13 ~ 15:17:42)
Hilary and Jackie olur mu

  • nick konusunda kararsizim  (14.02.16 15:24:07)
august rush?

not2 için guy ritchie filmleri geliyor aklıma
  • peki madem  (14.02.16 15:28:48 ~ 15:29:35)
Topsy-Turvy.

  • auroraaurora  (14.02.16 15:47:03)
chicago ?

  • montauq  (14.02.16 15:57:03)
sound of noise
les choristes

  • köstebek kurabiye  (14.02.16 16:13:03)
Only Lovers Left Alive. burdaki abimiz müzikle fln ilgileniyo baya güzel müzikleri var hatta. giriş sahnesi ve müziği ise unutulmaz bence

  • livaist  (16.02.16 23:31:01)