Eve yemek getiren insana bahşiş veriyor musunuz?

Veriyor musunuz? Her seferinde mi? Kaç tl?

aşırı yağmur çamur kar yoksa vermiyorum ne yalan söyliym

  • rajaz  (13.02.16 15:39:45)
genelde vermiyorum

  • cekilmis gayfe  (13.02.16 15:41:08)
hesap küsüratlı ise üstünü almıyorum genelde, 13 ise 15 verip teşekkür ederim diyorum ve gönderiyorum. ama düz hesap ise ayrıca bahşiş vermiyorum

  • animalman  (13.02.16 15:44:14)
kuryeye siparis vermiyorum da,

getir'den biseyler aldigimda %30 oraninda(verilen bahsisin orani degil, bahsis verme sikligi) veriyorum.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.02.16 15:44:42)
vakitlice geldiyse, güler yüzle selam verdiyse veriyorum.

geciktiyse ve/veya somurtuyorsa yok.
  • fever  (13.02.16 15:45:24)
Vermiyorum. Aslinda vermek isterim ama öğrenciyim napim bazen kurusuna kadar hesaplayip param yetiyosa alıyorum. Kar zamani falan vermistim sadece.

  • rayde  (13.02.16 15:48:05)
Mutlaka az da olsa veririm. Disarda yerken de bahsis birakirim. Adettendir. Zengin degilim, cok veremem ama uc bes de olsa veriririm, adamlar bahsisten geciniyor daha cok. Ona verdigim 3-5 lirayla iflas etmem.
Bir de verdigim birkac demir para icin sanki maas vermisim gibi cok tesekkur ediyorlar, bu da hosuma gidiyor.

  • innerbliss  (13.02.16 15:54:29 ~ 16:11:36)
bozuk varsa max. %10-15

yağmur kar varsa biraz daha fazla.

geç kalmışsa ve güleryüzlü değilse pek yok.
  • passion rules the game  (13.02.16 15:56:29)
vermeyince annem kızıyo hatta bi keresinde asansöre binmeden durdurdu 1 lira verdi artık ben de alıştım veriyorum

  • neira  (13.02.16 15:58:02)
Evet her seferinde mutlaka veririm. Bu sekilde istikrari saglayinca siparislerimi hep daha cabuk getirdikleri oluyordu.

  • neferkitty  (13.02.16 16:01:54)
3-5 lira veriyorum hep.

  • arnold schwarzeneger  (13.02.16 16:05:45)
Vermiyorum. İşi o zaten

  • ıch will  (13.02.16 16:08:19)
Para üstü alınmayacak şekilde ayarlanarak ödeme yapılır ya da 1TL verilir. 1TL olmasıın sebebi berberlik gibi 'kişiye özel hizmet' içermemesidir. Miktar nereden ne ısmarlandığına ve fiyata bağlı olarak yükselebilir. Lüks sipariş yüksek bahşiş ilişkisi...

Yurt dışında genç kızların kapıyı tamamen çıplak açıp (terlik bile yok) siparişi teslim aldıktan sonra medeni cesaretlerini gösterecek bu videoyu paylaşım sitelerine yüklemeleri şeklinde bir uygulama da var. Bu esnada bahşiş veriliyor mu göremesem de kurye çalışanlarının umursayacaklarını zannetmiyorum.
  • neotunc  (13.02.16 16:22:29)
Veririm. 1-2 tl

  • delicevat  (13.02.16 17:03:49)
az önce sipariş verdim. pos cihazı getirmesini söyledim. evimin karşısında bir mekan.

pos cihazı getirmemiş. 100 tl uzattım abi o kadar bozamam. peki git pos cihazı getir o zaman dedim. gitti geldi, sodexo cihazını almış. (sodexo, ticket vs.)

tekrar gönderdim ama bu sefer sen gelme, ben akşam dışarı çıkarken gelir öderim dedim.

siz olsanız verir misiniz? bir de unutmadan Esenyurt'un ta amk.
  • t3hn0  (13.02.16 17:53:50 ~ 17:54:32)
geçen motosikletli bir amca getirdi karda kışta rahat 60 yaşında vardı. komple yemeği veresim geldi.
bahşiş iyidir bence.

  • nedendir bilinmez  (13.02.16 18:09:15)
verirdim heralde, ne maas aliyordur ki zaten? bence bahsis icin katlaniyorlar buna. evdeki annesi icin mi artik yoksa bebegi icin mi dusunsene. isi buymus. mecbur olmasa yapar mi

  • bir varmis bir yokmus  (13.02.16 18:11:54)
ogrenci olmasam veririm. yüzde 10 kadar. şu halimle veremiyorum ama.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.02.16 18:15:08)
zamanında getirirse veriyorum, genelde 2-3 TL, hava kötüyse veya beklediğimden erken gelirse 5 TL civarı bozukluk durumuna da göre

ekleme: öğrenciyken vermiyordum.
  • ratso rizzo  (13.02.16 18:15:53 ~ 19:29:31)
vermem. 1 2 liranın hesabını yapıyorum. bazen minibüse binmiyorum mesela. benim için öyle kolay vazgeçilcek bi para değil malesef. öğrencilik zor.

  • ghilleinthemist  (13.02.16 18:29:50)
Genelde para ustu bir iki lirayi almiyorum tesekkur edip gonderiyorum. Yasi benden buyuk insanlara bahsis vermeye utaniyorum biraz.

  • turuncu sufle  (13.02.16 19:48:18)
tutara gore degisiyor. hızlı ve sıcak bir şekilde geldiyse eğer paketim 5-10 lira arası bir şeyler veriyorum.

  • gencliginde metalci dovmus hikmet amca  (13.02.16 20:08:39)
Veririm, her seferinde, bazen hesabın üstünü, bazen düz hesapsa siparişin büyüklüğüne göre ortalama %10-20 arası.

Postacı, kargocuya da gününe göre içecek, su, hatta evde varsa hemen bir peçeteye tutuşturup bir kurabiye, çikolata vs, ikram etmeye çalışırım.
  • crescendo  (13.02.16 20:54:35)