İş bilgisayarını Ev Ağına Dahil Etme

Merhabalar,
İş yerinde kullandığım bir bilgisayarım var. Eve gelince bunu bir homegroup'a dahil etmek istiyorum. Eşimle beraber kullandığımız dökümanlar vs. var ve bunları ortak erişimde tutmak istiyoruz.
Ama tabii ki iş bilgisayarım bir domain'e bağlı.
Bunun için homegroup'a bağlayamıyorum.
Bunun için yetkili bir abi varsa memnun olurum.
Teşekkürler.

Şirket bilgisayarı olduğu için güvenli olmayan ağlara bağlanamayacak şekilde yapılandırılmıştır. Dosya paylaşımı için ağa katılma dışında bir yöntem bulmanız lazım. Ortak erişim istiyorsanız bulut gibi bir şey kullanın. Hem dosyalar güvende olur, hem de istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

  • himmet dayi  (13.02.16 12:28:09)
Bunun için dropbox kullanmaya karar verdik en sonunda :)

  • likorlu cikolata  (08.05.20 21:10:25)
az önce tailscale diye bir entry girdim sözlüğe. bir kontrol edin bence. tam sizin için yapılmış.

dropbox, onedrive ve google drive da iyidir tabi.
  • ozdek  (08.05.20 21:13:50)