[]

oyun için laptop önerisi

hayatım boyunca hiç kendime ait laptopum olmadı ama steamden oyun indirip oynamak için alacağım yazın başında. masaüstü pc oyun kaldırmıyor sırf oyun oynamak için de çalışan masaüstü pcyi çöpe atacak halim yok. hem gittiğim her yerde kullanabilmek için bi de yattığım yerden film izleyebilmek için istiyorum. fakat;

oyun oynamak için almak mallıktır.

1- laptop ekran kartı ve işlemcisi farklıdır. masaüstü performansının yanına yaklaşamaz.
2- laptop ekran kartı ve işlemcisi pahalıdır.
3- işlemci neyse de laptop ekran kartını soğutmak başlı başına derttir.
4- benzer performansı alabileceğiniz laptoplar masaüstü bilgisayarların neredeyse iki katı fiyata satılmaktadır.

diye zırvalayanlar var ama dedikleri doğru bile olsa pc oyunu oynamak için götümüzü dümdüz etmeye niyetim yok açıkçası.

 
Bütçe?


  • himmet dayi  (13.02.16 10:39:13) 
@himmet söylediğim özelliklere uyan cihazları söylerseniz eleme yaparım zaten yazın başında almayı düşündüğüm için daha bütçe belirlemedim.


  • her gece aç  (13.02.16 10:41:12) 
ekran kartı sıkıntı olduğu için oyun kaldırmıyormuş zaten 10 yıllık kasa sadece kasayı mı değişsem yoksa ama bi problem olduğunda koltuğumun altına koyup bilgisayarcıya gidebilmek de isterim.


  • her gece aç  (13.02.16 11:11:10) 
monsterlar tam oyun için ama çok pahalı. sorun değilse ondan al yoksa lenovo öneririm. ben z500 kullanıyorum 2 senedir gayet memnunum. tam oyun için olmasa da çoğu oyunu rahat oynarsın.


  • nothing in my way  (13.02.16 12:10:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.