Dolandırıcı için avukatlık önerisi

Avukat ya da hukuktan anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. Babam ve annem bundan 15 20 yıl kadar önce gölcük te bir kooperatife girip ev sahibi olmayı beklerken ; şerefsiz müteahhit herkesi dolandırıp bir ev parasına yakın parayla sekreterin de alıp yurtdışına kaçmış. Üstüne de koca bir deprem geçirince demekki çoğu kişi öldü filan ve o dönemin yavaşlığı da eklenince üstüne düşebilen pek olmamış. Geçenlerde nette gezerken bu adamı arattım adam Türkiye'ye dönmüş yine aynı şehirde müteahhitlik yapıyor. Yani hiç şaşırmadığım şekilde de AKP ile hasır neşir. Tüm belgeler filan duruyor hala. Bu adama yeni bir dava açılma;hukuki bir yaptırım şansı var mıdır? Bu dolandırıcı şerefsiz hala ortada ve hala o işi yapıyor ismini şuan paylaşmak istemiyorum

Hukukçu değilim ama aradan baya bir zaman geçmiş. Zaman aşımı oluşmuştur belki.

İnsan yakanlar bile bu bahaneyle hapisten kurtulabildi.
  • otonom  (12.02.16 12:22:02)
Zaman aşımı tamam bizim davaya olsun olmasına giden gitti diyelim de bari bu haysiyetsiz herif bu işi bir daha asla yapamasın.. Hala deli paralar kazanıyordur eminim

  • apathetic  (12.02.16 12:29:47)
bir plan yapıp adamı kaçırın. ve sonra götüne ağaç sokun. aklıma başka bir şey gelmedi. ben böyle yaprdım.

  • difdiringi  (12.02.16 12:47:14)
hocam bi avukatla görüşün kesin. zaman aşımı olmuşsa bile başınız ağrımadan bu belgeleri nasıl nette paylaşabileceğinizi sorun.

  • genc irisi  (12.02.16 12:59:06)
Aynı işyerinde çalıştığım arkadaşım kendisini dolandıran adamın ismine web sitesi açmıştı. Dolandıran adam fena tehdit etmişti telefonda. Site halen duruyor.

hakandinckal.wordpress.com
  • licorne  (12.02.16 20:23:08)