acıbadem'de boş dükkanın içinde kapalı kalan kedi

www.facebook.com

ilanı veren kişi yukarıdaki linkte açıklamasını yapmış.

acıbadem'de dörtyol caddesi üzerindeki bir bina. kedinin günlerdir orada olduğu düşünülüyor. daha fazla kişiye yaymak isterdim ama ne yapacağımı bilemedim açıkçası.

beş altı grupta paylaştım ben de

  • rakicandir  (12.02.16 00:58:10)
grupta paylaşmak yerine gidip camı neden kırmıyorsunuz ki?
zaten eşek kadar çatlak var.
Bizim sokakta ma biri köpeği evden taşındaıktan sonra eve bırakıp gitmiş. sokak ahalisi olarak demir parmaklıkları söküp köpeği kurtardık.
  • fasulyek  (12.02.16 01:01:09)
istanbul'da olsaydım seve seve kırardım

  • maresalx  (12.02.16 01:05:28)
ilan sahibi de malmış.
lan günlerdir gidip gelip hayvan iyi mi diye bakacağına ara dükkan hakkında bilgi al gezmek istediğini söyle açtır kapıyı? bu beyinle yine iyi yaşıyorlar yahu

  • azizakin  (12.02.16 01:09:05)
gerçekten sinirlendim lan
emlakçıyı ara yeminle iş yapmayı bilmiyorlar bunlar.
aptal insanlardan nefret ediyorum
  • fasulyek  (12.02.16 01:27:26)
kedi kurtarılmak üzere. buradan takip edebilirsiniz: www.facebook.com

internetin gücü :)
  • drahomaturg  (12.02.16 02:11:32)
iyice sinirlendim çatlak camdan su süt dökülebilir mi diyen mallar var.
1 emlakcıyı ara sallamazsa kır çatlağından o camı böyle bir şey yok.
sözüm ona hayvan severler ama bir cam o hayvandan daha değerli değil
polisle halledilebiliyor madem o aptal kaç gündür neden mal mal bakmış.
edit: polisle halledilmedi özel mülk bir şey yapamayız demişler.
o ilanı yapan 2 gün önce fotograf çeken aptala sinirim iyice artıyor.
kafası basmıyor aptalın resmen
  • fasulyek  (12.02.16 02:20:01 ~ 02:27:31)
biri camı kırmış, kırınca da kedi kaçmış. bilginize.

  • kaputt  (12.02.16 08:11:26)
"düşünemez misiniz?"

www.frmtv.com

"düşünemez misiniz?" "tekrar soruyorum." çünkü bir kedinin aç susuz kaç gün yaşayabileceğini düşünüyorsunuz?

kedinin sahibini biliyorum. sokakta buldu. mamasını da suyunu da veriyor. havalar soğuk. donmasın. trafik filan ezilmesin bir kaç gün dükkanda kalsın sonra yer ayarlanıp sahiplendirilmeye çalışıyordu. o arada da hazır dükkan boş diye, bi nevi kedi evi olarak dükkanını açmıştı.

konuyu açan adam bi kaç gündür kediyi orda gözlemliyor. sonra ayın 10'unda fotoğraf çekiyor.
insanlar da cam kırıyor. o yaşta kedi kaç gün aç susuz kalabilir. hatta kaç saat kalabilir? hiç mi düşünmediniz?

hayır 5 gün aç susuz kedinin ölmemesi ki olmaz da.. oldu diyelim. kaçıp gitmesi bile sizi şüphelendirmedi mi?

neyse. her "şeyi" kendi hakkı sanan radikal hayvanseverler olarak yine de "kendinize" yakışanı yapmışsınız.

umarım o kedi sokakta donarak ölür. köpek parçalar. araba ezer de. "düşünmeyen" radikal hayvanseverler olarak "elinize" kına yakarsınız.

edit:
sinirimi atamadım.
yemin ediyorum "düşünmüyorsunuz" ya. doğal seleksiyon o kediye değil de size vursa keşke.

edit2:
yavru kedinin ölüsü girsin rüyanıza.

edit3:
şaka gibisiniz lan.

edit: cümlelerimde hakaret olduğu düşünülen yerler varmış. düzelttim. ""(tırnak) ile düzelttim.
  • stevie  (12.02.16 09:04:18 ~ 11:07:21)
@stevie dükkan sahibi madem bu kadar tontiş ve hayvansevermiş de neden arayan insanlara sığır gibi yanıtlar vermiş? onlarca kişi aramış, çok mu zormuş durumu açıklamak? herkes mal bir siz akıllısınız ya. 10 gün değil 2 gün olsun, hadi bilemedin 15 saat olsun, hayvan netice itibariyle kapalı kalmış. görüldüğü üzere aç ve susuz.

  • yigitovic  (12.02.16 09:21:45)
@BRK, bahsettiğin sıfata sahip olan o kedi değil, senin gibi beyne sahip insanlardır. sadece bir kedi için değil, can için çok insanla kavga etmişliğim vardır. ha haneye tecavüz demişsin de, 1 orası hane değil, 2 kimse içeri girmemiş, 3 cam zaten çatlakmış, düştü denilebilir ;) şimdi git, malum hayatına ilgili kumunda oynayarak devam et.

@steive emlakçının durumdan haberi yokmuymuş. arayanlara bilgi verilememiş mi? evet geri zekalılar kedilerin kışın iyi beslenmezse öleceklerini bilmiyor olabilirler. gerçi veteriner kedim operasyon geçirdikten sonra "3-4 gün aç yaşayabilirler önemli olan susuzluktur." demişti.

edit: şahsıma özelden küfür etmeyi kendisine hak zanneden Brk, işte senin malum hayatın derken kastım buydu :)

edit2: @brk37 nicki şahsın küfürlerine ilişkin aynı kalıpla verdiğim yanıt kısımları düzeltilmiştir :)
  • şapşiko  (12.02.16 09:29:06 ~ 10:39:09)
@yigitovic: sığır gibi yanıt cümlesiniz açar mısınız?

hayır net cümle istiyorum. dükkan sahibi geçiştirmiş, dükkan sahibi net cevap vermemiş gibi bir şey değil.

net olarak. aradık bize şu cümleyi kurdu der misiniz?

@şapşiko: yavru bir kedinin 3-4 gün aç susuz yaşaması mümkün değil. imkansızı başarıp yaşamış olsa da kaçabilecek enerjiye sahip olması mümkün değil.

---

şimdi sokakta poşetten kedi evi yapıp kurtarın kediyi. dükkandan mama ve sudan ayırdınız. poşetten ev yapıp kahraman olun.
  • stevie  (12.02.16 10:06:19 ~ 10:08:12)