-nasıl gideri olur?

Selam,

- aldım lifalif. Bir kaşık aldım, bu ne böyle... Tadı yok! Bildiğin yok, sanki tahta ısırdım. Üç tane küp şeker attım sütün tadı geldi biraz, en azından yenebilir seviyeye çıktı ama bu böyle gitmez!

Nasıl yiyebiliyorsunuz siz bunu? Gözlerimi kapayıp hayal ettiğimde sanki içinde nar olsa iyi olurdu gibime geliyor, ısırınca hafif kıtlama sesi gelecek böyle.

Öğlen yemekte en kalorili şey neyse onu yicem, akşam da gömcem sağlam bir şey, biraz bayram etsin midem :( Yazık.

şeker yerine kuru meyve atabilirsiniz içine, seviyorsanız biraz badem fındık kırıp katılabilir. hatta direkt bu yulafların sadesi değil de bu şekilde karışıklarından alın daha rahat yersiniz.
ama madem sağlıklı bir şey yapmaya karar verdiniz ona en ters olacak şeyi şekeri sakın katmayın bence.

  • kaputt  (11.02.16 08:08:40)
Süt yada yoğurt biraz tatlımsı olması için doğal pekmez yada bal

  • Fritz-X  (11.02.16 08:12:01)
kanka lifalif'in çikolatalısı var. onun tadı güzel. onu ye.

süt de tam yağlı sek süt olsun.

www.etietieti.com

www.aklarsanalmarket.com
  • [silinmiş]  (11.02.16 08:18:39)
sütü soğuk mu koydun? Mikrodalga varsa mikrodalgada ısıt biraz. İçine bir kaşık pekmez, bal, reçel vs koyulabilir.

  • inheritance  (11.02.16 08:19:58)
Bim'den karisik kuru meyve aliyorum. 30gr lifalif 30 gr kiru meyve, boraz tarcin, ustunu kapatcak kadar sutle pisiriyorum. Gideri oluyo baya

  • la noix  (11.02.16 08:26:32)
şahsen,

ikea'da satılan bir müsli çeşidi var. tadı biraz tatlı. bir liflaf alıyorum bi de bundan alıyorum. yiyeceğim zaman dörtte üçü liflaf, geri kalanı ikea olmak üzere karıştırıyorum. normal tatlı birşey oluyor.

burda ikea yerine başka bişe de kullanabilirsin tabi. tek yulaf at yemi gibi gelebilir insana.
  • eindaclub  (11.02.16 08:31:37)
Ben sabahları 4 kaşık yulaf 3 yumurta 150 gr lor peyniri mikserde geçirip krep yapıyorum. Pişerken içine maydanoz ve zeytin atın, baharat tuzu mükemmel doyurucu bir besin oluyor. Öğlen 2 ye kadar acıkman imkansız :D

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.02.16 08:39:08)
Minik doğranmış incirler, günkuruları ve süt ile gideri oluyor. Biz öyle tüketiyoruz.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (11.02.16 08:44:00)
yulaf ezmesinin miktarına göre bir iki tane eti burçak ilave et içine, üzerine de süt. mikrodalgada da biraz ısıttın mı gayet lezzetli oluyor. burçakta da lif mevcut hem, o bakımdan da iyi.

  • dali dili havali korna  (11.02.16 08:50:01)
pişirmeden yenmiyor mu bu :( aslında küçük bir elektrikli cezve alıp masama koyarım, onda süt filan ısıtırım da uğraşmak istemiyorum :)

-kuru meyve
-bal ( balparmak'ın filan sıkmalı balları var kolay olur, pekmezi ofise koyması filan zor olur :( )
-ikea'dan müsli

bunlar ısıtılmadan içine koyunca güzel olan şeyler sanırım?
  • fakyoras  (11.02.16 09:04:00)
süt ısıtma şansı yoksa sıcak su da olur. en azından bir çay kazanı, kettle falan vardır diye tahmin ediyorum.

  • inheritance  (11.02.16 09:28:29)
bu arada cevabı yazarken ekleme şansım olmadı ama yalnız değilsin. 1 senedir yulaf ezmesi yemeye çalışıyodum, duyuru falan bile açmıştım yani. bence arkasına tarif vs yazmalılar.

haftalarca gecen yoğurtta beklettim buzdolabında öyle de bi bka benzememişti. sütle pirişince güzel oldu ama
  • la noix  (11.02.16 09:31:53)
gün geçmiyor ki yulaf yemeye çalışıp yemekte zorlanan biri bu konuda duyuru açmasın. kimse de açıklamıyor neden yulaf yemeye çalıştığını. bir dizide filimde falan mı geçti, moda mı oldu olayı nedir? diyet desem o da değil içine şeker, bal vs koy yersin deniyor, çikolatalısını yiyen var. senelerce yemek için uğraşıp sonunda başaranlar var??

lütfen biri anlatsın, neden yulaf yemeye çalışıyorsunuz?
  • yesil kod adli mahmut yildirim  (11.02.16 10:46:50)
  • joelskellington  (11.02.16 10:49:24)
Süt değil de yoğurtla deneyin, yoğurt ve tarçınla inanır mısınız lezzetli oluyor; 5-6 saat tok tutması da cabası.
Yine yoğurdun içine muz doğrayabilir, kuru üzüm vs. neyin iyi gideceğine inanıyorsanız ekleyebilirsiniz.
İşin sırrı yoğurt, evet.
  • o my god they killed kenny  (11.02.16 11:00:55)