ingilizce bilenlerin gorusune ihtiyacim var.

simdi ozetle sirket parti duzenliyor ben poster tasarimini yapicam.

Dear All,
We are happy to announce that you are all invited to our party at xxxx. Let's have fun together!

• The shuttle will be running at 21:30 at the entrance of the building.
• Since the factory did not open officially, we kindly ask you not to make any check-in there with your social media applications.

yukaridaki satirlarda grammer olarak bir hata var mi? yada soyle daha profesyonel/siirsel olur gibi goruslerinize de cok ihtiyacim var.

the shuttle will depart.

factory is not open officially.

(seninki de doğru ama) we kindly ask you to abstain from checking in (ya da avoid check-ins) daha güzel olur.
  • she was my baby  (10.02.16 09:32:04)
abstain veya avoid bence de. bir de "with your social media applications" yerine through your social media accounts daha iyi gibi.

  • kulakligin calismayan teki  (10.02.16 09:51:03)