[]

haberin yokmuş gibi nasıl davranılır

millet utanmadan yalan söyler ben doğruyu söylerken bile ezilip büzülüyorum. lisede bi kıın çantasından çıkardığı eşyaya yapışkan bişey sürülmüş ergen arkadaşlar döl imasında bulundu herkes yarıla yarıla gülerken ben kesin kızarmışımdır yine arkadaşın birinin cüzdanı çalınmış kesin sınıftan biri diyor ben mal mal sessiz kalıyom sanki ben çalmışım gibi. öfke bozukluğu duygu kontrol bozukluğu mu ondan var heralde normalde cok sakın, cok mantıklı, her seye olagan yaklasan, fazla duragan bi tıpim ama böyle durumlarda nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum sanki suçluymuş gibi davranıyorum.
 
ailenin büyük etkeni var bu konuda. aile küçüklüğünde seni eziklerse, büyüyünce ya tam ezik ya da tam piç oluyorsun.
ortam değişikliği gerekli. aileden uzak.

  • cetoxim  (09.02.16 11:26:41) 
bence sen de buyuk bir sorun yok, durust insanlar empati sebebiyle ortamda bir namussuzluk oldugunda yansitma olarak utanc duyarlar. cok anormal bir tepki vermiyorsan korkacak birsey yok.


  • mavicorap  (09.02.16 11:29:41) 
eziklenmekle filan alakası yok bunun. empati duygusu var, şu zamandaki çoğunluğun arasında biraz daha "insan" kalmış.
haberin yokmuş gibi davranmak değildir onun çözümü.
Ama bu gibi bir insan olarak hayatın genelinde de zorlanabilirsin. Bu ve benzeri durumları bir psikolog ile görüşsen, sonrası için daha iyi olur, diye düşünüyorum.
  • neynep  (09.02.16 13:35:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.