laptop tamiri

6 yıl sonunda dizüstü bilgisayarımın harddsiki arızalanmıştı.harddsikte çok sayıda bad sector varduı.bu bad sectorleri işaretleyip kullanıma kapatan yazılımlar var ancak ben sıfır harddisk alıp taktım.(evet laptopun içini açtım)
gayet güzel taktım, bilgisayar çalıştı, windows yüklerken küt diye gitti.
bios dan bir baktım, sorun şu: bilgisayar harddsiki bir görüyor bir görmüyor. harddisk soketinde temassızlık olması imkansız yani harddiski cuk diye taktım.
öyleyse asıl sorun harddiskin takıldığı, ana karta lehimli olan sokette midir?
o lehimli soketi değiştirmeye kalksam kaça patlar?
sorun başka bişey ise ne olabilir?

Zannettmiyorum eğer ana karttaki sokette bir problem olsa eski hard diskin takılı ikende bu sorunla karşılaşıyor olman lazımdı. Yeni hard diski takarken zarar vermiş olabilir misin? Çat diye girdi derken çat diye başka bir şey olmuş olmasın.

  • runner  (08.02.16 22:05:54)
bir ufle vs.
baska hdd ile dene.
almadıysan ssd al 120 lik.
bas gec ondan sonra.
  • kingcyrax  (09.02.16 10:14:27)