3. sınıf ve kpss

seneye kpss yok diye çoğunluk gibi bu sene kpss'ye gireceğim ancak bir merakım var.
kpss atamaları kpss'den hemen sonra yapılmaz mı? ben bu sene girip atanmayacağım, seneye de atama olmazsa niye giriyorum ki?
bu sene aldığım puanla, seneye atama yapılırsa girebilir miyim?

diğer bir sorum ise, bu sınavda iyi puan alırsam, lise mezunu olarak atanıp, okulu bitirdikten sonra lisans mezunu olarak devam edebilir miyim? işe başlarsam, 4. sınıfı nasıl okuyacağım?

bölüm: elektrik-elektronik mühendisliği.

kpss 2 senede bir olduğu için birden fazla atama yapılıyor. sen de mezun olduktan sonraki atamalara katılabilirsin. seneye sınav olmayacağı için bu seneki sınava girmezsen gelecek yaz mezun olduğunda memur olmak için bir sonraki seneyi beklemek zorunda kalırsın.

sınava ya ortaöğretim ya da lisans grubundan girebiliyorsun. lisanstan girersen lise mezunu olarak atanamazsın, yok ortaöğretimden girersen sadece lise mezunlarının girebileceği kadrolara atanabilirsin. onda da atandığın yerdeki amirlerin ders saatlerine göre bir mesai ayarlayabilirler fakat kuruma da bağlı olarak mezun olduktan sonra direk mühendis kadrosuna geçiş yapamayabilirsin.
  • nrmnm  (08.02.16 01:22:38)
genel yetenek-genel kültür sınavına gireceğim, önlisans diye biliyorum. bu sene atanamam mı bu sınavla?

süper açıklamışsınız çok teşekkürler.
  • diffarensiyel  (08.02.16 01:25:32)
mühendisliğe dgs ile yerleşmediysen ön lisans sınavına giremezsin diye biliyorum. yok benim 2 yıllık bir bölüm mezuniyetim var dersen ön lisanstan girip hemen atanabilirsin. 2 yıllık diploman yoksa ön lisans değil ortaöğretim sınavına girip yine hemen atanabilirsin. üniversite 3. sınıf öğrencisi olarak da lisans sınavına girebilirsin ama ancak mezun olduktan sonra atanabilirsin. ama bunların(ortaöğretim/ön lisans veya lisans) sadece 1 tanesine girebilirsin, o yüzden iyi düşünüp karar vermen lazım..

  • nrmnm  (08.02.16 01:50:05)