Taxpayer Identification Numbers (TIN) var mı hala ülkede?

Yoksa tc kimlik noya mı geçtik? Önümde bir form var TIN numarası girmem lazım ama ne yazcağımdan emin olamadım tam.

Bonus Soru: Hollanda'da Erasmustayım şu an. Türkiye için Tax Resident sayılır mıyım?

herkesin vkn'si vergi kimlik nosu senin demenle taxpayer identification number'ı var. ama tc kimlik no da geçerli vergi kimliği için.

Gelir Vergisi Kanunu'na göre; Türkiye'de yerleşmiş olanlar, Türkiye'de yerleşmiş sayılanlar ve resmi daire ve müesseselere veya merkezi Türkiye'de bulunan teşekkül ve teşebbüslere bağlı olup adı geçen daire, müessese, teşekkül ve teşebbüslerin işleri dolayısıyla yabancı memleketlerde oturan Türk vatandaşları elde ettikleri kazançların tamamı üzerinden vergilendirilirler.

erasmus nedeniyle 1 takvim yılında 183 günden az türkiye'de ikamet edersen o sene için tc mükellefi sayılmazsın. tam tersi de doğru.
  • [silinmiş]  (07.02.16 22:46:58)
Tam tersi de doğru ne demek? 6 aydan daha az yaşayacağım Türkiye'de bu sene. Sayılmıyorum o zaman anladığım kadarıyla?

  • stanhiver  (07.02.16 23:05:33)
sayılmıyorsun.

tam tersi de doğru = vice versa.
  • [silinmiş]  (08.02.16 09:14:10)