Balık yağı için öneri

Arkadaşlar balık yağı kullanmaya başlayacağım. Ancak kapsülleri çok büyük oluyor ve ben kullanmaktan hoşlanmıyorum. Bunun şurup formlarını görüyorum ancak bunlar yetişkinler için yeterli DHA-EPA değerlerini taşıyorlar mıdır acaba ?

Türkiye'deysen eğer alacağın iki marka var: New Life EFA serisi ve Ocean Plus. IFOS onayı olan sadece bu markalar var, diğerleri çöp. Alacaksan ona gör. İkisi de toplamda 2 porsiyon alındığında günlük Dha-Epa değerine ulaşıyor.

  • angelus  (06.02.16 15:42:06)
Carlson Omega-3 Balık Yağı ürününe baktığım zaman New Life EFA'nın tüm değerlerini en az 2'ye katladığını görüyorum.

Toplam Omega-3 yağ asidi: 1600 mg
EPA (EicosaPentaenoic Acid): 800 mg
DHA (DocosaHexaenoic Acid): 500 mg
Diğer Omega-3 yağ asitleri: 300 mg
Doğal E Vitamini: 10 IU

Bana çok tatmin edici geldi, siz ne dersiniz ?
  • memories  (06.02.16 15:46:36)
IFOS onayı var mı yok mu ona bak. Varsa eğer onu al, yoksa eğer o değerlerin hiçbir anlamı yok. Bir de o değerler genelde bir porsiyonun değerleri olmayabiliyor. Ona da dikkat etmek gerek. Yani Dha-Epa değerlerinin vücutta işler hale gelmesi için ayrı ayrı 1 gram olması gerekiyor. Burada da gördüğün gibi ikisinin tek porsiyonu 1 grama ulaşmıyor. Yani mecbur 2 porsiyon alacaksın. Öyle olunca markaların bir farkı kalmıyor.

  • angelus  (06.02.16 15:52:31)
dandik olanlarda çinko bulunma riski yüksek.O yüzden aman diyeyim.Biraz pahalı olsun ama güvenilir olsun.Ben de New Life ve Almanyadan aldığım bir balık yağını kullanıyorum.

  • turkuaz  (06.02.16 15:54:18)
Değerler 1 kaşık içinmiş yani 5ml için. IFOS sitesinde de onay almış bir marka.

IFOS değerlendirmesi : goo.gl

Linki koyuyorum ki sonradan araştıracak olanlar yararlansın. Carlson alacağım sanırım, teşekkürler öneriler için.
  • memories  (06.02.16 16:11:31)
(bkz: Krill yağı)

  • faraton  (06.02.16 17:39:07)