Türkiye'de stajyer maaşı

Yabancı uyruklu birisine, Türkiye'de staj yaptığı süre boyunca ne kadar maaş verilir acaba? TC vatandaşı olanlarda durum nasıldır? Bi bilen?

Universite ogrencisiysen en fazla asgari veririler turke yabanciyi bilmiyorum

  • condom kurşunu  (06.02.16 10:06:56)
Universite stajinda para vermek zorunda degiller. Sigorta yatar. Çoğu yer de vermiyor zaten. Ama uzun donemse asgari falan verebilirler. Turklere boyle. Yabancilara daha fazla ayrimcilik varsa aglarim zaten.

  • rayde  (06.02.16 10:23:34)
Sigorta yapıp 360-400tl falan veriyorlardı. Asgari ücret falan beklemeyin, ha 2-3 ay staj yapsanız ona "deneme süresi" diyip sonra asgari hatta şirketine göre beeeeelki biraz daha yükseğine işe alabilirler.

  • rodriguez2  (06.02.16 10:50:46)
ne maaşı? hahaha

(anladın sen)
  • argent dawn  (06.02.16 11:05:28)
ben iki farklı yerde staj yaptım, ikisinde de asgari ücretin üçte birini verdiler. sanırım buna dair bir kural var daha azını veremiyorlar. ama 2 bin 3 bin veren şirketler de var tabi.

  • king lizard  (06.02.16 11:46:56)
asgari ucret.

  • anonymice  (06.02.16 12:04:49)
6111 sayılı kanun derki; "İşletmelerde meslek eğitimi gören örgün eğitim öğrencilerine, asgari ücretin net tutarının yirmi ve üzerinde personel çalıştıran işyerlerinde yüzde 30’undan, yirmiden az personel çalıştıran işyerlerinde yüzde 15’inden, aday çırak ve çırağa yaşına uygun asgari ücretin yüzde 30’undan aşağı ücret ödenemez.”

  • koskoca kirpi  (06.02.16 16:17:07)