Kedimin ağız iltihabı var

Yaklaşık 6 ay önce ortaya çıktı. Ağzında yaralar var ve yemek yerken aniden durup bağırmaya başlıyor. Hastalığı çok kötü hale geldiği zaman veterinere gidiyoruz, 5 gün kortizon iğne yapılıyor ama en geç 2 hafta sonra nüksediyor hastalık. dişleri çekildi, dişlerşe (bkz: )

veterinerin dediğine göre bunun bir çaresi yokmuş ve kedi kortizon ile yaşamak zorundaymış.

kortizon çok zararlı ve kalıcı bir çözüm değil. veterinere de çok güvenemiyorum, ilgililere sormak istedim. yardım ederseniz sevinirim.

Nasil agiz iltihabi var? Kardesimin kedisinin ağzında da yangilar vardi buna bagli olarak da lenf bezleri sismisti. Biz oncelikli olarak bagisiklik sistemini yükseltmeye calistik ikincil olarak da enfeksiyon gelismesin diyerek antibiyotik verdik.

Agzi icin ise basta tuzlu su enjekte ettik ağzına ancak yangilar azalmayinca gliserin+baticon surduk. Tamamen gecti mi hayir ama kayda deger azaldi.

Bir de biz kuru mamayi biraktik veteriner mamalarin alerjen icerigi olabilecegine inanıyordu. Velhasil kelam siz hayvanin bagisiklik sistemini güçlendirmeye bakin. Cok gecmis olsun.
  • yahveyire  (06.02.16 01:26:53)
Baska bir seyi yoksa gliserin iyod cozeltisi, bir de hap veriyoruz bu durumda ama adini hatirlayamadim bakayim bir.

  • mutevazi  (06.02.16 12:10:55)
fakülteye götürebilir misiniz imkanınız varsa?

  • whatyougetiswhatyoudid  (08.02.16 10:15:58)