Pasaport maliyeti ve Yunanistan'da tatil yapmak,

Selam ahali;

Pasaport çıkarmak kaça patlar?
Sadece tatil amaçlı gidersek Yunanistan vize istiyor mu?
Vizesiz gitmek mümkün mü?

Eşim ve ben gidersek cepte ne kadar para olması lazım?

yunanistan tabi ki schengen istiyor da, adalara gunluk gidilebildigini duymustum vizesiz (ama pasaportla)
pasaport ve vize fiyatlari google da direk geliyor bi zahmet

  • jedilance  (05.02.16 22:40:25)
Yunanistan vizesi 80 Euro. 60 Euro vize için 20 Euro da aracı şirket Kosmos'a ödeyeceksiniz kişi başı. Pasaport da süresine göre değişir. Ona da 250 lira de ortalama olarak. Yunanistan Türkiye'den daja pahalı bir ülke. En ucuz restoranda yemek 7 Euro. Sonra bunları ikiyle çarp iki kişi gidecekseniz.

  • Traveller  (05.02.16 22:53:09)
-Eğer yeşil pasaport almaya hakkınız yok ise bence minimum 10 yıllık pasaport çıkartın. 2016 fiyat 620 lira.
-Yunan konsolosluğu 2 yıl ve altı pasaportlara maksimum 3 aylık schengen vizesi veriyor. vize ücreti bu aralar dalgalı. 275tl vfs denilen şirkete veriliyor. Evraklarınızı başka bir şirket hazırlasın size destek olsun istiyorsanız 50 lira gibi bir hizmet bedeli var. Bunun yanında 30.000 € teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırın. 5-10 euro civarı.

-Yunanistan'da gitmek istediğiniz bölgeye göre maliyet çıkarılabilir. Eğer istanbuldaysanız ilk önce arabanızla Dedeağaç'ı ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Ben araç kullanmak istemiyorum veya aracım yok zaten derseniz eğer farklı yerleri gezebilirsiniz.
-Yemeğin Türkiye'den daha pahalı olduğu söylenmiş ama, Ahtapot kızartması, mezeleri, kalamarı, balığı tam anlamıyla büyük porsiyonlarla yediğiniz akşam yemeğinde uzoyu'da işin için kattığınız zaman 30 - 40 euro arası fiyat ödüyorsunuz. gidip 1 euroya adana kebap da yiyebilirsiniz.

isterseniz yeşillendirin, yardımcı olmaya çalışayım.
  • hippokondriyak  (06.02.16 12:10:16)