Vespa ile işe gitmek?

Selam,

-'de oturuyorum,-'da çalışıyorum. Bir ara araba almayı düşünüyordum, ancak bu trafikte araba çekilecek dert değil.

Hazır havalar yavaş yavaş güzelleşiyor, bugün bir arkadaşımla konuşurken motor mu alsak muhabbeti geçti. Sizce bu dediğim rotada motorla işe gidilir mi? Genel olarak motorla işe gidilir mi?

12bine filan Vespa2nın 150'likleri var, kredi kartına 9 taksit de oluyormuş, mis gibi.

Bi de dahon katlanır bisiklet alıp haftasonları bisikletle bir yerlere gitsem tam istediğim hayat :(

günde 60 km yapacaksın, ben olsam az daha büyük bişey bakardım.

  • vodafona kayıtlı böyle bir kullanıcı yoktur  (05.02.16 16:57:26)
valla bence kendinizi kaldırmayım. o mis gibi istediğiniz hayat hayalleri korna sesleri, selektörler ve küfürlerle inkitaya uğrayacak.

  • antepaunovic  (05.02.16 16:59:17)
işyerimle aynı mahallede otururken bisikletle gidip geliyordum işe, çıkışta da eve geçmeden sahilde biraz turluyordum güzel oluyordu ama vespa ile o mesafedeki yola çıkılmaz..

  • nrmnm  (05.02.16 17:06:27)
bahsettiğiniz rota için en azından 250cc olmalı bence.

  • chavezding  (05.02.16 17:12:31)
Bisikletli olani gerceklestirmem daha kolay simdilik, bunu yapan birkac arkadasim var ama vespa ile gidip gelmek cok uzak kaliyor dusuncelerim arasinda. Daha bugun dusunmeye basladim, bilgim yok hic :)

150lik alet 100filan basmaz mi? Yeter gibime geliyor o kadar hiz. Yetmez mi ki, alayim da 0-100u 3sn de yapsin gibi dusuncelerim yok.
  • fakyoras  (05.02.16 17:15:55)
vespa ile işe gitmek diye bişey varmış. italyan şehirlerinde, aynı dergilerdeki gibi, şehir içinde filan kullanılıyor gerçekten.
Ama, hey dostum, burası türkiye. (ve buraya eğlence olsun diye senin önüne kıran arabalardan küfürler gelecek)

  • neynep  (05.02.16 17:22:06)
xmax al.

  • anonymice  (05.02.16 17:22:55)
0-100 ü 3 sn de yapsın demiyor kimse zaten. öneriler senin daha konforlu seyahat etmen için. selenin büyüklüğü yumuşaklığı vs. bel sağlığın için önemli.

  • vodafona kayıtlı böyle bir kullanıcı yoktur  (05.02.16 17:50:53)
150-250 arasibdaki fark motorun cc si degil mi? Sele filan da mi farkediyor?

  • fakyoras  (05.02.16 18:11:13)
ben 125lik scooterla işe gidip geliyorum ancak yolum git gel 3-4 km. vespa ile de 90-100 hız yaparsın ancak uzun mesafede yorar seni. 250'lik xmax kasa olarak da büyük ve konforludur. maxiscooter kategorisine girer. onla daha rahat edersin.

  • optum kib bye  (05.02.16 18:29:52)
150'lik motor kullanıcısıyım, o mesafe için tavsiye etmem +1 belli bir hızın üstüne çıkamayacak o motor veya yokuşlarda boğulacak hızlanmayacak, ki zannedersem ilk motorun olacak. bu tarz şeyler otoyolda tehlikeli durumlara yol açabiliyor. zaten motoru alırsan da direkt o yolu yapma 2-3 ay pratik yap.

  • yuto  (05.02.16 19:20:39)