Bozuk Iphone 5 i ne şekilde değerlendireyim, nasıl satayım, ya içindekiler?

Selamlar efenim,

Geçen yaz Endonezya'da dallama bir telefoncu tarafından bataryası değiştirilirken hacamat edilen Iphone 5 64 gb telefonu burada servislere götürdüm, bazıları hiçbir halt anlamadı, sorunu ne bulamadı, bazıları "abi bunu sen at" dedi, apple yetkili teknik servisleri ise cihaz türkiye den satın alınmadığı (ABD'den geldi) için ve zaten garantisi bileli de 6 ay olduğu için ve daha cihazı yetkili olmayan Apple servisinde tamir etmeye çalıştırdığımdan dolayı kabul edemeyeceklerini söylediler.

Şimdi bu alet açılıyor, elma geliyor daha sonra bu elma solup ekranda çizgiler bırakıp tekrar boot etmeye başlıyor, yine elma yine solma vs bu tekrar edip duruyor. Batarya değişimi sonunda olmuştu bu arıza, herif eski orijinal bataryayı tekrar taktı ama sorun değişmedi.

Şimdi sorum şu;

Büyük ihtimalle bu telefon yapılamaz bu saatten sonra ama benim içerisinde o kadar fotoğrafım, notlarım, bilgilerim falan var, bunların hepsi yedekli icloud'da, hepsi kurtuldu sorun yok ama ben bu telefonu yedek parça niyetine satsam alacak adam bu datalara ulaşabilir mi? Benim fotolara, bilgilere, whatsapp mesajlarına falan ulaşabilir mi ? (Icloud dan bağlantısını kestim)

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim, ne önerirsiniz, satayım mı, yaptırmaya mı çalışayım ?

bence tamir olur iyi bir tamirci bulursanız, ama atiyim satiyim derseniz içinizin rahat olması için, iphoneumu bul açık ise silin bütün herşey siliniyo.telefon açıldığında sıfır bir telefon gibi açılıyo. geçen hafta yaptım bu işlemi hatta (git: www.eksiduyuru.com)

sonradan aklıma geldi, silinmesi için aletin birkaç dakikalığına dahi internete bağlı olması gerekiyo.
  • greenplease  (06.02.16 11:46:25 ~ 11:49:12)