İzlediğim dizilerin, filmlerin tam incelenmiş halini nasıl bulabilirim?

Mesela rick and morty'i izledim. Dizi boyunca olan tüm referansları alt metinleri anlamak istiyorum. Bunu google'a ne yazarak bulabilirim? metacriticten baktım hepsi yüzeysel olarak incelemiş ama ben böyle ciddi ciddi 5-6 sayfa hatta bir bölüme özel bir inceleme bulabilmek istiyorum.

İzleyen var mı bilmiyorum ama Over the garden wall diye de bir çizgi dizi var. O dizinin altında çok derin anlamlı metaforlar olduğunu az çok hissettim ama tam da çözemedim. Bunları hangi sitelerden bulup okuyabilirim? ya da hangi anahtar kelimelerle yazabilirim google'a?

Mesela dizinin hangi felsefi akımlardan etkilendiğini yazıp gerekirse referans verecek şekilde bir kaynak istiyorum.

over-the-garden-wall.wikia.com

En ayrıntılı bu şekilde oluyor genelde, tabi yine bu izleyicilerinin katkılarıyla büyüyebiliyor.

dizi ismi + wiki olarak aratabilirsin.
  • atom karincanin torunu  (04.02.16 23:02:37)
over the garden wall analysis diye yazdım google'a observationdeck.kinja.com bu çıktı bilmem beğenir misin? benim bildiğim bir detay "songs of the dark lantern" bölümündeki highwayman'in cab calloway'a gönderme olması.

tv için avclub'ı seviyorum ben, biraz daha kişisel oluyor recapler ama izlediğime değişik bir açıdan bakmamı sağlıyor o güzel. bir de overthinkingit'teki cowboy bebop analizi baya efsaneydi sanırım öyle bir şey arıyorsun sen ama böyle şeylerin olduğu tek bir site yok tek tek araştırıp bulman lazım, forumlarda reddit'te tumblr'da falan dolanacaksın yani.

edit: meta diye de aratabilirsin ama büyük ihtimalle senin istediğin gibi full analiz bulman zor herkes bir ucundan tutup başka şekilde bakıyor olaya. the winter soldier filminde captain america'nın yolculuğunun gotik edebiyat örneği olduğunu savunan bir yazı bile okumuştum mesela, baya ilginçti.
  • peki madem  (04.02.16 23:23:58 ~ 23:28:56)
(bkz: imdb)

  • baldur2  (05.02.16 02:51:45)
culturasinema.com bu sitede uzun makaleler eşliğinde incelemeler yapılmış. bir bak incele derim.

  • zeysus123  (24.11.18 23:47:50 ~ 25.11.18 00:19:26)