Facebook'tan ekleyen tanımadığınız insanlar

Mesela okuldan birisi ekliyor. Bakıyorum fotoğraflarına tanımıyorum, ortak arkadaş da 1-2 kişi oluyor. Diyorum kabul ediyim sonuçta tümden yabancı değil belki bi şey demesi gerekiyordur. Kabul ediyorum 1 hafta geçiyor 2 hafta geçiyor ses seda çıkmıyor. Okuldaki herkesi ekliyimcilerden olsa, mutlaka daha fazla ortak arkadaş olur. E tanışıp arkadaş olmak istiyorsa da merhaba demesi gerekir. Bir değil iki değil, ne amaçla yapılıyor ki bu? Kızgın olduğum veya aşağı gördüğüm bir şey değil(olsa kabul etmezdim zaten), sadece merak ediyorum.

lazım olur diye +1 , kadınsan belki beğenmiştir o da olabilir :)

  • tosunpasa  (04.02.16 18:44:10)
"E tanışıp arkadaş olmak istiyorsa da merhaba demesi gerekir."

herkes böyle değil. Ben okula başladığımda beni bi kamyon insan eklemişti, derslere girdikçe, okulda zaman geçirdikçe "ha sen beni geçende eklemiştin" diye tanıştım bir sürü insanla. Yani herkes önce tanışayım sonra ekleyeyim diye düşünmüyor, önce ekleyip sonra tanışan da var. O ona göre normal olan.

Herkesin bakış açısı farklı, o yüzden bu duyuruyu açtın zaten. Bence Facebook telefon rehberinin resimlisi, gözümde daha kişisel bir değeri yok. Bir arkadaşımın Facebook hesabında sadece beş kişi var, onun bakış açısı farklı. Hesabını komple herkese açık yapan da var.

Ben tanımadığım insanlara arkadaşlık isteği göndermiyorum ama istek gönderenlere bakınca "bizim okuldanmış bu, olur" diye kabul ediyorum.
  • hayirsiz  (04.02.16 19:05:50 ~ 19:09:01)