[]

hangi balık tazedir?

bugün metro markete gidip balık alayım diyorum. hangi balık daha tazedir? fırında yaparım sanırım.
 
solungaçlarına bakarak anlarsın. kan kırmızı ise tazedir. pembeye doğru rengi açılmışsa bayattır.

ordaki çalışanlara balıkların ne zaman geldiğini sorabilirsin.
  • false pretension  (04.02.16 11:03:19) 
gözlerine bakabilirsin. eğer gözleri diri ise tazedir, flulaşma var ise bayatlamaya başlamıştır. fırında yapacaksan ama en güzeli somon yap, fileto veya dilim, hem bu sorunun da olmaz :)


  • re noreno  (04.02.16 11:09:34) 
balığın derisine hızla bastır

hemen eski halini alıyorsa taze almıyorsa bayat
  • bentalihsizim  (04.02.16 11:27:40) 
bu arada yağlı olduğu için fırında levrek de çok güzel oluyor. ben sadece fırın kağıdına yapışmaması için fırçayla azıcık zeytinyağı sürüyorum balığın oturacağı alana. onun dışında balığa yağ mağ sürmüyorum. 30 dakikada falan cillop gibi pişiyor. neredeyse kokusuz, tertemiz.

tabii ki isterseniz balığın içine limon dilimi, sarımsak, ne bileyim defne yaprağı falan da koyabilirsiniz.
  • orient blue  (04.02.16 13:34:17) 
gözler cayır cayır parlıyorsa tazedir. www.google.com.tr


  • confessions of an adman  (04.02.16 13:52:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.