'C' Harfinin anlamı (ingilizce)

1(On scorecards) caught by: ME Waugh c Lara b Walsh 19 ( burda ne demek istemiş ki)

2Cent(s): they cost 25c each

3 [in combination] (In units of measurement) centi-: centistokes (cS) (bunu da anlamadım)

4 (c.) Century or centuries: a watch case, 19th c

5 (often c.) (Preceding a date or amount) circa; approximately: Isabella was born circa 1759

6(Of water) cold:
all bedrooms have h & c ( bunuda anlamadım

neymiş c'nin olayı?

1- kriketle ilgili bir şeymiş, bilmiyorum.

2- 25 sent diyor

3- santimetre filan terken cm diye kısaltırız ya, oradaki c.

4- 19. yy gibi kısaltma. 19th century demektense 19th c

5- burda c nerde ki? 1759 civarında denmiş de c yi göremedim :)

6- all bedrooms have h & c

hot & cold ( sıcak / soğuk su var diyor)
  • fakyoras  (03.02.16 14:42:33 ~ 14:46:00)
1'in başında "cricket" de yazıyormuş, kopyalarken unutmuşsun.

krikette skor yazarken "caught by" ifadesi için kullanılıyormuş. sanırım vurucu topa vurduğu zaman topu yere düşmeden yakalamaya deniyor.

en.wikipedia.org

3 "santi"nin kısaltılışı.
  • sir gawain  (03.02.16 14:44:29 ~ 14:46:50)
3 [in combination] (In units of measurement) centi-: centistokes (cS) (bunu da anlamadım)

bir birimin başına geldiğinde küçültüyor manasında, centi nin kısaltılmışı.

centimeter gibi. cM
  • passion rules the game  (03.02.16 14:45:21)
6- all bedrooms have h & c: tüm yatak odalarinda sicak ve soguk su bulunur. genelde otel ilanlarinda olur. h (hot-sicak), c(cold-soguk) su
3- [in combination] (In units of measurement) ölcü birimleri ile birlikte kombinasyon olarak. mesela c (centi- yani santi) cm (santimetre) gibi, ya da cl santilitre gibi.
1- caught by in kisaltmasi, caught Lara by Walsh, spor müsabakalarinda kullanilir.
  • emrahday  (03.02.16 14:46:17 ~ 14:47:10)
yazılanlara ek olarak "C", "Do" notasıdır.

  • archmage mahmut  (03.02.16 15:06:57)
5teki c circa, yani dolaylarinda, siralarinda, yaklasik olarak o siralarda gibi bir anlami var. tam tarihi bilinmeyen veya donemsel durumlar icin kullaniliyor.
bir de siz bunu kopyaladiginiz yerin linkini verin, daha guvenilir sonuclar elde edersiniz. bazi eksiklikler var gibime geliyor. en basitinden boyle noktalama isaretleri olmadan yazilmis olamaz.

  • mavicorap  (03.02.16 18:06:25)