bilgisayarınızda antivirus programı kullanıyor musunuz?

kullanıyorsanız nelerdir? sistemi çok kasmayan program önerilerine açığım.

bilmiyorum, oldum olası antivüruse alısamadım. neredeyse hic kullanmadım ve basıma da hicbir sey gelmedi. tesekkurler cevabın icin.

  • bir sevgi faresi jamal  (03.02.16 05:14:09)
kaspersky internet security 2016. kasmıyor ucuza bulabilirsin lisansı internette. muhtemelen başına bir şey gelmiştir ama fark etmemişsindir.

  • iticisin  (03.02.16 05:16:49)
hayır kullanmıyorum. yıllar oldu kullanmayalı

  • sta  (03.02.16 05:33:56)
bitdefender alıyorum iki yıldır. 3 kişi giriyoruz 20 tllik olan totala. kişi başı 7tl ye bir yılı kurtarıyoruz. gittigidiyor.com

  • bir ileti paylastim  (03.02.16 05:39:08)
comodo kullanıyorum. beleş. eğer internet bankacılığı kullanılıyorsa antivirüs yüklü olmak zorunda bence.

  • baal  (03.02.16 06:54:38)
nod32 kullanıyorum, ilk nesil i5 ve 4gb ram'de güncelleme yaparken kasma yapabiliyor. başka yamuğu eksiğini görmedim.

  • baba jo  (03.02.16 07:26:12)
microsoft securty essantials kullanıyorum ama bi sike de yaradığını düşünmüyorum.

  • dieselsingle2  (03.02.16 07:40:45)
avira free

  • alaimisema  (03.02.16 07:52:47)
bende de avira var.

  • kupigometa  (03.02.16 08:01:24)
@dieselsingle2 +1

  • rakicandir  (03.02.16 08:19:59)
kullanmiyorum, windowsun default olani da devre disi.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (03.02.16 08:24:58)
nortonun fazla kasmayan bi modeli vardı 3 farklı pc için yıllık 20 tl gibi kampanyayla almıştık ama yeni bitti ve yenileyeceğimi sanmıyorum zaten virüslük bisi yapmıyorum uslu oturuyorum

  • neira  (03.02.16 08:31:06)
yıllardır windows defender kullanıyorum, ara sıra bir şeyler bulup ben burdayım diyor.

  • fakyoras  (03.02.16 08:43:28)
Microsoft security essentials.
Win10da gerek yokmuş.

  • sutlu nescafe  (03.02.16 08:45:51)
Kullanmıyorum.
Son dönemde biliyorsun Turkcell'den, Telekom'dan gelmiş gibi borcunuz var şeklinde mailler geliyor ve açtığında tüm dosyalarını şifreleyip, şifreyi kaldırmak için para kopartan hayvanatlar var ve ilginçtir ki antivirüsler bunları yakalayamıyor, engelleyemiyor, e ben ne anladım bu işten? Hem para vereceğim hem de en çok sorun yaşanan problemi yakalayamayacaksın?

  • Tutkun  (03.02.16 09:04:29)
kullanmıyorum. hatta hard diskim bozulduğu için laptopu tamire vermiştim. herif gitmiş eset kurmuş makineye. bana sormadan neden kurdun diye de atar yaptım herife.

kaldırdım ben de eset'i. kalkıp da abidik gubidik sitelere girmedikten sonra hiç gerek yok.

esas sıkıntı browser virüsleri. onları kim yazıyorsa kafam girsin onlara. portalsepeti, mysites123 gibi browser virüslerinden bahsediyorum. ölüm gibi zor onları temizlemek.
  • mermize  (03.02.16 09:13:38)
2001 senesinden beri kullanmıyorum. şayet ben istemezsem bilgisayarıma virüs/trojan bulaşmaz. girdiğin çıktığın siteler belli ise sıkıntı olmaz. baktın bilgisayar çok yavaş işkillendirn diyelim. malwarebyte programını indirip, güncelleme yaptıktan sonra interneti kapatıp tarama yap .

  • janavarorion  (03.02.16 09:38:19)
free: avast

para veririm diyorsan kaspersky
  • slevinkelevra  (03.02.16 09:51:03)
Son 4-5 yıldır kullanmıyorum, bilgisayarımı da sadece ben kullandığım için henüz virüs bulaşmadı.

Not: Güvenmediğim linke hayatta tıklamam, saçma sapan sitelerden indirdiğim exe'leri çalıştırmam, çok merak ediyorsam sanal makinede açarım :)
  • an engineer  (03.02.16 10:12:14)
baidu. beleş ve fonksiyonel.

  • rockinside  (03.02.16 10:33:08)
comodo.

  • snowman  (03.02.16 10:48:16)