cilt temizlik ürünleri kullanımı

Şampuan, duş jeli, sabun, yüz temizleyiciyi uygulayıp bekletiyor musunuz, yoksa hemen sonra köpüğü bolken mi yıkıyorsunuz? Bekletince köpüğü gidiyor, tam temizlenmemiş gibi oluyor. Beklemeden suya tutunca yüzeysel temizlenmiş gibi oluyor. İki durumda da rahatsız oluyorum.
Siz ne yapıyorsunuz? Ne yapmalı?

Şampuan-elimle 1-2 dk masaj yapıp yıkıyorum
Yüz yıkama jeli-elimle yüzümün her yerine yayıp bekletmeden duruluyorum

  • archery  (01.02.16 21:22:22)
Şampuanla saçıma masaj yapıp bol köpürterek yıkıyorum. En az 3 kere yapıyorum.
Yüzümü ise neutrogena temizleyici jel ile yıkayıp, ardın eubos ile 2.evrede yıkıyorum, ardından bazen tonik kullanıyorum.

  • dilem  (01.02.16 21:27:36)
Köpüğün gitmesi temiz olup olmamasıyla alakalı değil yaş kaç merak ettim. Zaman bakımından haklısın erken yıkamak bazen gerektiği kadar temiz olma noktasında sorun olabiliyor ama bu tarz kimyasal ürünlerin cilt saç gibi önemli yerlerde fazlaca beklemesi de sağlık açısından zararlı.
Kullanım şeklini yazar ürünün arkasında kutusunda bi yerinde oraya göre takıl.
Çok da kafana takma bence :)
  • cahs  (01.02.16 21:30:10)
bunların hepsi kimyasal maalesef. bu yüzden çok bekletmemekte fayda var.
ben neredeyse her gün banyo yapıyorum. 1 kere şampuanlıyorum ve güzelce köpürtüp duruluyorum hemen. yüzüm için de aynı şekilde. hemen yıkıyorum.

  • jrixy  (02.02.16 01:13:14)