thy kabinine elektro gitar alınıyor mu?

Selamlar. Samsun-İstanbul arası THY ile uçuşum var lakin türk hava yollarının sitesinde yazana göre elektro gitarı kabine sokmam çok mümkün görünmüyor ekstra koltuk almak gerekiyor sanırım.

"Müzik aletinizin büyüklüğü kabin bagajı ölçülerini (23x40x55 cm) aşmıyorsa müzik aletinizi yanınızda kabin bagajı olarak taşıyabilirsiniz.
Müzik aletinizin büyüklüğü kabin bagajı ölçülerini (23x40x55 cm) aşıyorsa enstrümanınızın kabinde taşınabilmesi için ekstra bir koltuk satın almanız gerekmektedir. Bunun için müzik aletinin ağırlığının 75 kg’ı aşmaması ve en fazla 50x50x67 cm boyutlarında olması da gerekmektedir. Daha büyük olan müzik aletleri kargo bölümünde taşınmaktadır."

böyle bir ibare var. Hardcase olmadığından bagaja verme gibi bir ihtimalim de yok. Buna rağmen kabin içinde gitar taşıyan var mıdır bu işin yolu çözümü nedir?

thy'de habin görevlisi arkadaşım var. ben de almanyadan gelirken ona sormuştum nasıl oluyo bu iş diye "ben bugüne kadar ekstra koltuk satın alanı görmedim. girince rica edersin ya askı kabinine koyarlar yer varsa, yoksa da boş bi koltuğa sabitlerler" demişti.

keza öyle de oldu. almanyadan gelirken askıya vermiştim dönüşte de business class'a sabitlenmiş olarak geldi namussuz. benim götüm görmedi daha bugüne kadar business ama gitarım gördü sdfs
  • KidLazer  (01.02.16 17:25:23)