Doğu anadolu ya da güneydoğu anadolu seyahati

Şu sıralar gerçi biraz karışık ama hangi şehirlere gidilir, ne görülmesi gerekir?

ben antepe gittim gecen ay. cok guzeldi.

subatta hataya gidiyorum, martta adana, nisanda tekrar antep. :)
  • fakyoras  (31.01.16 11:05:06)
Elazığ-Harput ve cevresi. Keban gölü. Tunceli/Elazığ arasi Pertek gölü-Pertek kalesi ve Pertek'in icinde kalan bir kac eski camii. Sagman koyu/kalesi. Harput'tan Pertek'e direk gitmek mumkun. Kars, Ani harabeleri, Bogatepe koyu Peynir muzesi, Kars kalesi biraz daha ilerlersen Cildir golu. Hatta vaktin varsa Cildir-Aktas kapisindan Gurcistan'a gecebilirsin. Biz genelde sakin olduğu için buradan gecip gunubirlik Tiflis'teki dry bridge'e bit pazarina gidiyoruz. Tavsiye ederim. Kars yine Sarikamis.Katerina av kosku. Tabii buralara kadar gelmisken Dogu Beyazit gormeden olmaz. Diyarbakir- Sur ve civari. Karisikliga gelince anaakim medyaya yansidigi gibi degil pek. Kobani ve Lice olaylarinda Diyarbakir'daydim. Kobani'de otelimizin onunde Tomalar bekliyordu ama kaldigim bes gun boyunca pek olay olmadi. Tirlar yakildigi zaman Tunceli'deydim yine vahim bir durum yoktu. Hatta yanan tirlarin yanindan gectik gittik yolda. Medyada yollarin kapali oldugu soyleniyordu ayni donem. Kars'ta da Selim olaylarini, Sarikamis'ta telesiyejin yakilmasini tv'den izledik ki surekli gittigimiz yerdir. Tabii tum bunlar elini kolunu salla gez anlamina gelmiyor. :) Insan yine tedirgin oluyor. Mardin'den ileri pek bir sey yok gibi gezilecek manada. Biz de Van-Ahlat civarina gitmek istiyoruz yakin zamanda ama su an en buyuk sorun soguklarin neden oldugu buzlanma problemi. Onun disinda soguk dersen Kars -27'leri gordu gecen gunduz saatlerinde ama ben Izmir'deki nemli soguktan daha siddetli bir sey hissetmedim. Hava kuru oldugu icin oyle aman aman insanin icini kesen bir sey yok.

  • hazreti orospu  (31.01.16 11:30:01)
Valla ben bu aralar sivastan oteye gecmezdim. Ne olacagi ne oldugu belli degil. Bakarsin yol keserler bisi olur. Ha gerci sivasa da gidip ne yapacaksin ama. En iyisi kayseriye git erciyeste kayak yaparsin. Ya da urgup peri bacalari falan romantik olur. Ondan sonrasi buyuk risk.

  • isott  (31.01.16 11:34:05)