trichloroacetic asid (tca) kısa ve uzun vadede zararları?

Merhaba;

Dövme silme işlemi için TCA sipariş ettim. Üzerinde hamile ve emziren kadınların kullanması sakıncalıdır yazmakta.

Burdan yola çıkarsak, sadece cildi yakarak soyma dışında bir takım etkileri olabileceğini düşündüm.

İngilizcem akademik makaleleri okumaya yeterli gelmiyor. Acaba bu TCA nın yan etkileri ve kısa/uzun vadede herhangi bir zararı varmıdır? Vücut tarafından emilerek karaciğere/ böbreklere vs. ulaşması mümkün mü? Dolaşıma karışıyor mu?

teşekkürler.

Zararını bilmiyorum ama dövmeyi tam silemeyip rengini kötüleştirdiği söylenmekte. Sildirmekte kararlıysan lazer deneseydin keşke. Bir de bir Dövme stüdyosu dövme yapar gibi derinin altını kazıyormuş diye duydum

  • roe  (31.01.16 01:26:25)
Youtube'daki videolara denk geldigimden beri bi insan kendine bunu neden yapar diye dusunuyordum. Fikrinizi degistirecegini sanmiyorum ama bir bakin. Dovme yerine bunu surdugunuz butun yuzeyin yara izini hayatiniz boyunca tasimak istiyorsaniz tabi dovmenizin cirkinligi ve sizin karariniza bagli. Lazer seceneklerinizi degerlendirin.

  • stereoseyfi  (31.01.16 02:02:57)
www.sciencelab.com

cok iyi ingilizce bilmek gerekmiyor, standart siniflandirmada saglik riski cok yuksek, EXTREME DANGER, 3.

kullanmayin.

"Eye Contact:
Check for and remove any contact lenses. In case of contact, immediately flush eyes with plenty of water for at least 15
minutes. Cold water may be used. Get medical attention immediately.
Skin Contact:
In case of contact, immediately flush skin with plenty of water for at least 15 minutes while removing contaminated clothing
and shoes. Cover the irritated skin with an emollient. Cold water may be used.Wash clothing before reuse. Thoroughly clean
shoes before reuse. Get medical attention immediately.
Serious Skin Contact:
Wash with a disinfectant soap and cover the contaminated skin with an anti-bacterial cream. Seek medical attention."
  • federer  (31.01.16 03:32:35 ~ 03:34:00)
Laboratuvarda kullanıyoruz. İğrenç kokusu var zaten. Bir de ağır. Çıkmıyor kokusu. Eldiven ve çekerocak altında çalışıyoruz çok tehlikeli. Eldivensiz çalıştığım zaman uzun zmn çıkmamıştı kokusu. Başka alternatifin yok mu?

  • intihar etsem de kendime gelsem  (31.01.16 09:55:10)
doktorlar uzun yıllardır kullanıyorlar bu maddeyi. zararlı olsa tıbbi uygulamalarda kullanılmaz. ayda bir falan kullanılıyor. yani sana bir zararı olmaz. en azından her gün kullandığın diğer toksik malzemelerden daha fazla korkmalısın.

bu arada o dövme altını kazıyor dedikleri yöntem glikolik asit enjeksiyonu. bunu daha çok hindistanda yapıyorlardı. ayrıca tca dövme silmede iz falan bırakmıyor. çok abartmazsan sıkıntı çıkmaz.
  • biturluaklagelmeyenadam  (01.02.16 10:29:50)
Bunda doz onemli, kimyasal peeling islemi bunla yapiluyor ve doktorlar doz ayarlamasi yapip kilullaniyor.

  • neferkitty  (01.02.16 10:36:03)